wtorek, 17 maja 2022 16:08

Poseł Władysław Kurowski: "Nie tworzymy prawa zza biurka"

Autor Marzena Gitler
Poseł Władysław Kurowski: "Nie tworzymy prawa zza biurka"

Nie tworzymy prawa zza biurka, a chcemy słuchać ludzi - mówił wczoraj w Myślenicach poseł Władysław Kurowski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości był organizatorem spotkania z wiceministrem rozwoju i technologii Piotrem Uścińskim, który mówił o nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński na spotkaniu zorganizowanym przez posła Władysława Kurowskiego mówił o rządowych propozycjach zmian w planowaniu przestrzennym. - Trwają konsultacje publiczne nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Z posłem Władysławem Kurowskim, samorządowcami, pracownikami urzędów, z tymi, którzy na co dzień pracują z przepisami Ustawy, rozmawialiśmy o planowanych zapisach. Bardzo pozytywny odbiór tych nowych przepisów i wiele ciekawych i cennych uwag, które na pewno wezmę po uwagę - podsumował gość z ministerstwa. Piotr Uściński był też pod wrażeniem piękna samych Myślenic i Małopolskiego Dnia Godności w Myślenicach, w którym wziął udział.

- Zgodnie z założeniami rządu Zjednoczonej Prawicy i pana premiera Mateusza Morawieckiego my nie tworzymy prawa zza biurka - mówił poseł Władysław Kurowski, podsumowując popołudniowe spotkanie z mieszkańcami powiatu myślenickiego, które 16 maja odbyło się w gmachu Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Goszczący na nim Piotr Uściński  nie tylko zaprezentował planowane zmiany, których celem jest uproszczenie i przyśpieszenie procedur związanych z przyjmowaniem planów miejscowych, ale też odpowiadał na pytania przybyłych gości, w tym radnych Gminy Dobczyce, czy miejscowych architektów.

W spotkaniu wziął też udział burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, który na koniec obdarzył wiceministra pamiątkowymi upominkami, wśród których był wizerunek Matki Bożej Pani Myślenickiej.

Na koniec był też czas na pamiątkowe zdjęcie.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Myślenice - najnowsze informacje