wtorek, 5 września 2023 14:33

Postanowili driftować na gorlickich ulicach. Nie było braw, były wysokie mandaty

Autor Patryk Trzaska
Postanowili driftować na gorlickich ulicach. Nie było braw, były wysokie mandaty

Nie było braw, były wysokie mandaty i zatrzymane dowody rejestracyjne. Tak swe wyczyny zakończyli dwaj kierowcy, którzy w niedzielne popołudnie chcieli zaprezentować swe umiejętności w driftowaniu. Konsekwencje dla młodych fanów motoryzacji mogą być teraz bardzo bolesne.

W ostatnią niedzielę (3 września) policjanci gorlickiej drogówki patrolujący drogę prowadzącą do przejścia granicznego w Koniecznej, stali się świadkami amatorskiego pokazu w wykonaniu dwóch młodych kierowców.  

25- i 28-latek kierując swymi samochodami BMW na krętej drodze Magury Małastowskiej wprowadzali swe pojazdy w poślizg.

Policjanci zamiast na walory ewolucji, zwrócili uwagę na nieprawidłowy stan techniczny obu pojazdów, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Ponadto na obu mężczyzn nałożone zostały wysokie mandaty karne po 3 tys. złotych. Ich konto obciąży także 15 punktów karnych.

Przypominamy, że przepisy nie pozwalają na tego typu ewolucje na ulicach czy parkingach. Driftujący kierowca nigdy nie może mieć pewności, czy nie utraci kontroli nad pojazdem.  Miejscem właściwym do organizacji tego typu pokazów są obszary wyłączone z ruchu, gdzie organizator jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom, jak i osobom postronnym.

inf. KPP Gorlice

foto ilustracyjne: KPP Wieliczka

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka