wtorek, 30 kwietnia 2024 07:43

Posypały się mandaty za nielegalne wyścigi. W sumie ponad 40 tys. zł

Autor Katarzyna Domagała
Posypały się mandaty za nielegalne wyścigi. W sumie ponad 40 tys. zł

Policjanci krakowscy regularnie monitorują organizację nielegalnych wyścigów w mieście. Tylko w ostatni weekend na jednym z parkingów w Krakowie mundurowi ukarali mandatami gromadzących się tam kierowców na łączną sumę ponad 40 tys. złotych.

Komenda Miejska Policji w Krakowie poinformowała, że w nocy z 26 na 27 kwietnia 2024 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania, które mają przeciwdziałać organizacji nielegalnych wyścigów w mieście.  

Podczas działań wykorzystany został sprzęt specjalistyczny, w tym urządzenia do pomiaru hałasu, prędkości jak również do sprawdzania zawartości substancji niedozwolonych w organizmie – relacjonują policjanci.

Mandaty na ponad 40 tys. zł i zatrzymane dowody rejestracyjne

Okazało się, że na terenie jednego z krakowskich parkingów funkcjonariusze natrafili na osoby związane z organizacją wyścigu ulicznego.

W wyniku podjętych czynności dokonano kontroli 53 kierujących pojazdami. Ujawniono 41 naruszeń prawa, za które zastosowano mandaty karne na łączną sumę 42.650 złotych. Zatrzymano też 12 dowodów rejestracyjnych związanych z nieprawidłowym stanem technicznym – podsumowuje policja krakowska.

Krakowscy policjanci ruchu drogowego podkreślają, że na bieżąco monitorują i prowadzą wzmożone i systematyczne działania skierowane przeciwko nielegalnym wyścigom. I zapowiadają, że takie kontrole będą powtarzane.

Źródło: krakow.pl

Fot.: Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka