poniedziałek, 25 września 2023 09:44

Potraktował las, jako swoją własność i popełnił przestępstwo. Nie przewidział jednej rzeczy

Autor Patryk Trzaska
Potraktował las, jako swoją własność i popełnił przestępstwo. Nie przewidział jednej rzeczy

W ubiegłym tygodniu na terenie lasu należącego do sołectwa miejscowości Lubomierz doszło do kradzieży... drzewa. Sprawca nie spodziewał się, że został zarejestrowany przez fotopułapkę, dzięki której osoby opiekujące się sołeckim lasem szybko udali się na miejsce, znaleźli złodzieja i oddali w ręce policji.

W poniedziałek (18 września) policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Mszany Dolnej, który dokonał wycięcia 9 jodeł z lasu, który należy do urzędu Gminy w Mszanie Dolnej. Wartość wyciętych drzew oszacowano na blisko 8 tysięcy złotych.

Mężczyzna nie spodziewał się, że został zarejestrowany przez fotopułapkę, dzięki której osoby opiekujące się sołeckim lasem szybko go znaleźli i oddali w ręce policji. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do limanowskiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

fot. KPP Limanowa 

55-latek usłyszał zarzut kradzieży. Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Ponadto policjanci ustalili, że nie była to jego pierwsza kradzież. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 5 sztuk jodeł (o wartości około 7,5 tysiąca złotych)  z prywatnego lasu. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka