wtorek, 15 lutego 2022 11:53

Poważna kraksa na Polach Klikowskich [ZDJĘCIA]

Autor Katarzyna Jamróz
Poważna kraksa na Polach Klikowskich [ZDJĘCIA]

Cztery samochody uczestniczyły w sobotniej kraksie na Polach Klikowskich. Ruch w kierunku Żabna został zatrzymany na kilkadziesiąt minut. Dwie osoby trafiły do tarnowskiego szpitala, obrażenia nie zagrażają ich życiu.

12 lutego (sobota) po godzinie 19 w rejon wiaduktu autostradowego nad ul. Niedomicką zostały skierowane służby ratunkowe. Ratownicy udzielali pomocy rannym, strażacy zabezpieczali miejsce wypadku oraz wstrzymali ruch w kierunku Żabna i Tarnowa. Policjanci ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce, określili skutki, przyczynę i okoliczności tego zdarzenia.

Okazało się, że 21-letni kierowca saaba jechał w kierunku Tarnowa. Tuż przed wiaduktem podjął manewr wyprzedzania kolumny samochodów, ale nie upewnił się czy może go bezpiecznie wykonać. Przyśpieszając stracił panowanie nad swoim samochodem, doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka leksusem, którego 23-letni kierowca jechał w stronę Żabna. W wyniku uderzenia saab został wypchnięty na wyprzedzanego, osobowego fiata, którego kierowcą była wracająca do domu 21-letnia mieszkanka Tarnowa. Kierująca fiatem oraz kierowca saaba wpadli do przydrożnych rowów melioracyjnych po obu stronach drogi. Zniszczone elementy rozbitych samochodów dodatkowo uszkodziły karoserię dostawczego fiata, który nadjechał z kierunku Żabna.

W wyniku zderzenia, obrażeń ciała doznał pasażer osobowego saaba – mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który z urazami twarzoczaszki mógł opuścić szpital.

Przeprowadzone badania kierowców biorących udział w wypadku drogowym nie wykazały nietrzeźwości. Zebrany materiał dowodowy posłuży policjantom komendy miejskiej, prowadzącym postępowanie przygotowawcze, na określenie wszystkich okoliczności i przyczyn, a co za tym idzie wskazanie winnego tego wypadku drogowego.

Fot./Inf.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje