poniedziałek, 19 lipca 2021 09:15

Poważne wypadki, zablokowane jezdnie – tak minął weekend na tarnowskich drogach

Autor Aleksandra Tokarz
Poważne wypadki, zablokowane jezdnie – tak minął weekend na tarnowskich drogach

Do dwóch, bardzo podobnych wypadków, doszło w weekend na drogach na terenie powiatu tarnowskiego. W sobotę całkowicie zablokowana na kilka godzin została autostrada A4 w kierunku Krakowa, a w niedzielę południowa obwodnica Tarnowa. Na szczęście zdarzenia, mimo, iż wyglądały bardzo poważnie, nie zakończyły się tragicznie.

W sobotę przed południem, na tarnowskim odcinku autostrady A4 w rejonie węzła Brzesko doszło do groźnego dachowania małego samochodu dostawczego. Nitka w kierunku Krakowa została całkowicie zablokowana na kilka godzin. Na miejscu interweniowali strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci tarnowskiej drogówki, których zadaniem było wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

- Ustalili oni, że kierujący dostawczym renaultem, jadąc w kierunku Rzeszowa, usnął za kierownicą swojego auta i zjechał na lewą stronę swojego pasa ruchu. Następnie przebił bariery rozdzielające pasy ruchu, dachował i zablokował całkowicie jezdnię w kierunku Krakowa. Kierowcy renaulta nic się nie stało, natomiast pasażer został zabrany do szpitala w Brzesku. Badania szpitalne wskazały jego jedynie na ogólne potłuczenia i mógł on opuścić placówkę medyczną - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W wyniku tego zdarzenia rozerwane zostały bariery, których elementy uszkodziły przednią szybę autobusu. Żaden z pasażerów nie został jednak ranny. Ruch na autostradzie został całkowicie przywrócony po godzinie 13, gdy usunięto uszkodzony samochód.

Podobne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, około południa, na południowej obwodnicy Tarnowa. - Kierujący samochodem bmw nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i doprowadził do jego dachowania. Droga krajowa DK-94 w kierunku Rzeszowa została całkowicie zablokowana. Kierowcą był 23-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który trafił do szpitala. Nic mu się jednak nie stało - dodaje rzecznik.

Policjanci tarnowskiej komendy miejskiej będą prowadzić postępowania w obu tych przypadkach.

Tarnów - najnowsze informacje