wtorek, 26 listopada 2019 19:51

Powiat chrzanowski: 4 tysiące wodomierzy już wymieniono, ale to jeszcze nie koniec

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat chrzanowski: 4 tysiące wodomierzy już wymieniono, ale to jeszcze nie koniec

Wodociągi Chrzanowskie zamontowały już 4 tys. wodomierzy, w przypadku których możliwy jest radiowy odczyt. W najbliższych 4 latach planują kolejne.

W najbliższym czasie odczytem radiowym objęte zostaną wszystkie gospodarstwa domowe oraz firmy na terenie gmin Chrzanów, Libiąż i Trzebinia.

– Zdalny odczyt wodomierzy oznacza same plusy zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów – przekonuje prezes wodociągów Tadeusz Arkit. – Przede wszystkim pozwala na ciągłe i bardzo dokładne monitorowanie zużycia wody u konkretnego odbiorcy oraz szybkie wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości i natychmiastowe reagowanie na nie. Klientom zaoszczędza też wizyt domowych tradycyjnych odczytywaczy – dodaje.

Jak przekonują Wodociągi Chrzanowskie, nowoczesny system odczytu radiowego likwiduje prozaiczne wady tradycyjnej metody odczytywania, m.in. takie jak: brak możliwości dokonania odczytu z powodu nieobecności właściciela nieruchomości, problem z psami pilnującymi posesji, odmowa wpuszczenia do domu osoby odczytującej itd.

– Radiowy wodomierz jest również dokładniejszy i pozwala na obserwację nieuzasadnionego zużycia wody w porze nocnej, która może świadczyć np. o nieszczelności instalacji, czy szybsze wychwycenie awarii na sieci wewnętrznej – dodają pracownicy Wodociągów Chrzanowskich.

Chrzanów - najnowsze informacje