środa, 5 maja 2021 10:21

Powiat krakowski. Gospodarstwo agroturystyczne działało mimo zakazu. Policjanci podsumowali weekend majowy

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat krakowski. Gospodarstwo agroturystyczne działało mimo zakazu. Policjanci podsumowali weekend majowy

Zgodnie z zapowiedziami, w weekend majowy policjanci z powiatu krakowskiego ze szczególną uwagą obserwowali przestrzeganie przepisów i obostrzeń, ustanowionych w związku z przeciwdziałaniem Covid-19. Jak informowali funkcjonariusze, stosowano zasadę "zero tolerancji" dla osób, które nie przestrzegają obostrzeń. W trakcie weekendu odnotowano 83 naruszania.

Policjanci z powiatu krakowskiego przez cały weekend majowy prowadzili wzmożone kontrole pod kątem stosowania się obywateli do obowiązujących obostrzeń sanitarnych, ustanowionych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Codziennej kontroli podlegały też obiekty świadczące usługi hotelarskie, które obowiązuje zakaz prowadzenia działalności w tym zakresie. Część takich kontroli policjanci przeprowadzili wspólnie z inspekcją sanitarną.

- Sprawdzenia przestrzegania obostrzeń sanitarnych ustanowionych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii na terenie powiatu krakowskiego zakończyło się ujawnieniem 83 naruszeń związanych ze złamaniem nakazu noszenia maseczki ochronnej oraz ujawnieniem funkcjonowania jednego obiektu świadczącego usługi hotelarskie – informuje podkom. Justyna Fil, rzecznik prasowy KPP w Krakowie.

Na 74 osoby policjanci nałożyli mandaty karne, a wobec 4 skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Pozostałych pouczyli.

Zgodnie z zapowiedziami, szczególny nacisk kładziono na kontrole obiektów świadczących usługi hotelarskie. - Ujawniono jedno naruszenie. Właścicielka gospodarstwa agroturystycznego na terenie powiatu wynajęła dwa domki wypoczynkowe. Na miejscu mundurowi wspólnie z inspektorami sanepidu przeprowadzili czynności pod kątem złamania  zakazu. Wylegitymowano 11 osób, w tym osoby, które wynajmowały obiekt. Sprawdzono, że osoby wynajmujące nie są objęte kwarantanną, jak i żadna z tych osób nie miała izolacji w związku z zachorowaniem na COVID-19 - dodaje podkom. Fil.

Wobec tego przeprowadzono czynności pod kątem popełnienia wykroczenia, dotyczącego nieprzestrzegania epidemiologicznych zakazów. Właścicielkę obiektu, jak i przebywających tam gości poinformowano o konieczności zakończenia pobytu. Po zbadaniu sprawy policjanci rozważą skierowanie wobec właścicielki gospodarstwa agroturystycznego wniosku o ukaranie do sądu. Pozostałe obiekty świadczące usługi hotelarskie na terenie powiatu krakowskiego stosowały się do obowiązujących obostrzeń.

koronawirus najnowsze informacje

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje