wtorek, 23 marca 2021 13:37

Powiat krakowski. Policjanci zapowiadają – zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających obostrzeń

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat krakowski. Policjanci zapowiadają – zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających obostrzeń

Policjanci zapowiadają - „zero tolerancji” wobec osób, które nie przestrzegają przepisów i obostrzeń ustanowionych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. - Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność, współpracę i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich! - tłumaczą.

Liczba nowych zakażeń i osób objętych kwarantanną wciąż wzrasta. Ta sytuacja bezpośrednio wpłynęła na kolejne rozporządzenie zaostrzające przepisy sanitarne, które weszło w życie 20 marca. Nadal w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, ale musi to być wyłącznie maseczka ochronna.

- Każdego dnia policjanci z powiatu krakowskiego prowadzą działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Wciąż jednak spotykają się w służbie z osobami nieodpowiedzialnymi. W ubiegły weekend na terenie powiatu krakowskiego policjanci nałożyli 55 mandatów karnych i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa - tłumaczy podkom. Justyna Fil Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Obecnie na terenie powiatu krakowskiego już ponad 5400 osób przebywa na kwarantannie. Mundurowi każdego dnia sprawdzają też osoby, pod kątem stosowania się do zasad jej przestrzegania.

Skawina. To kamień milowy dla zlikwidowania korków
Rozbudowa drogi krajowej nr 44 na granicy Skawiny i Krakowa to kolejna ważna inwestycja, na którą czekają Małopolanie. Wojewoda małopolski zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na tym newralgicznym odcinku.

- Z uwagi na wciąż pojawiające się liczne przypadki nieprzestrzegania obostrzeń policjanci będą stosować zasadę „zero tolerancji” podczas kontroli. Wszystko po to, by uświadomić mieszkańcom skalę zagrożenia, jaka występuje w naszym regionie oraz zdyscyplinować ich do przestrzegania obostrzeń. Dodatkowo, na terenie powiatu krakowskiego policjanci skontrolowali ponad 130 autokarów, pod kątem stosowania się pasażerów do zasad epidemiologicznych - dodaje rzeczniczka.

koronawirus najnowsze informacje
Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje