czwartek, 1 października 2020 14:02

Powiat krakowski zagrożony! Po raz pierwszy znajdzie się w strefie z obostrzeniami?

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat krakowski zagrożony! Po raz pierwszy znajdzie się w strefie z obostrzeniami?

Powiat krakowski po raz pierwszy znajdzie się w strefie z obostrzeniami? Na ten moment jest jedynie tym zagrożony. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia przez najbliższy tydzień będzie powiatem oznaczonym kolorem niebieskim.

Ostatnie dni przyniosły sporo nowych zachorowań. Powiat krakowski 25 września odnotował rekordową, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, liczbę 25 zakażeń. Kolejne dni także przynosiły spore przyrosty. Według naszych obliczeń wskaźnik strefy żółtej dla powiatu krakowskiego został już przekroczony. I to o 12 przypadków. Mimo tego, decyzją Ministerstwa Zdrowia powiat trafił do strefy zagrożonej wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

Zakażenie potwierdzono w kilku szkołach na terenie powiatu.

Skawina: Koronawirus w kolejnej szkole. Zakażony pracownik placówki
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownika Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Sanepid wydał decyzję co do dalszego funkcjonowania placówki. Czy dzieci pojawią się na zajęciach? Pracownik placówki pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał w dniu 27 września. Dyrekcja Szkoły Podstawowej …

Dziś liczba osób aktywnie chorych wzrosła o 14. Wirus pojawił się u 19 kolejnych osób. Zakażeni zostali mieszkańcy gmin: Iwanowice (1 osoba), Kocmyrzów-Luborzyca (1 osoba), Krzeszowice (1 osoba), Michałowice (2 osoby), Skała (2 osoby), Zabierzów (3 osoby) i Zielonki (9 osób).

5 osób wyzdrowiało. Wirus ustąpił u mieszkańców gmin: Mogilany (1 osoba), Skała (1 osoba), Świątniki Górne (1 osoba) oraz Zielonki (2 osoby).

Po raz pierwszy, odkąd w Polsce wprowadzono podział na strefy z ograniczeniami, powiat krakowski trafił do strefy zagrożonej obostrzeniami. Jeżeli w kolejnych tygodniach liczba chorych wciąż będzie tak dynamicznie rosnąć, kolejne decyzje Ministerstwa Zdrowia mogą sprawić, ze powiat wyląduje w strefie żółtej, gdzie, od połowy października zaostrzone zostaną obostrzenia - maseczkę trzeba będzie nosić wszędzie, w przestrzeni publicznej, a ilość osób na weselach i innych imprezach rodzinnych zostanie ograniczona do 75.

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje