poniedziałek, 28 września 2020 12:14

Skawina: Koronawirus w kolejnej szkole. Zakażony pracownik placówki

Autor Aleksandra Tokarz
Skawina: Koronawirus w kolejnej szkole. Zakażony pracownik placówki

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownika Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Sanepid wydał decyzję co do dalszego funkcjonowania placówki. Czy dzieci pojawią się na zajęciach?

Pracownik placówki pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał w dniu 27 września. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie niezwłocznie poinformowała o tym facie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie oraz Organ Prowadzący.

PSSE w Krakowie po przeprowadzeniu postępowania, wydało decyzję, co do dalszego funkcjonowania szkoły. Placówka nie zostanie zamknięta. Sanepid nie wskazał potrzeby zawieszenia zajęć i przejścia na nauczanie zdalne.

Wczoraj przeprowadzono dodatkową dezynfekcję szkoły.

-W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się do Rodziców z apelem o ścisłe stosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przestrzegania “Procedury ochrony uczniów i pracowników przed Covid-19 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie”. -  informuje dyrektor placówki, Bożena Moskwa.

W minionym tygodniu zakażenie potwierdzono w szkole w Radziszowie (gmina Skawina). 53 uczniów wraz z rodzinami skierowano na kwarantannę.

Koronawirus w szkole w Radziszowie. Uczniowie na kwarantannie
Wczoraj dyrekcja Szkoły Podstawowej w Radziszowie (gmina Skawina) otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z uczniów. PSSE w Krakowie podjęło decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania placówki. 53 uczniów jest na kwarantannie. Informacja o pozytywnym wy…

Dziś, na terenie powiatu krakowskiego potwierdzono kolejnych 12 zakażeń. Jak poinformował sanepid wojewódzki 8 z nich to przypadki rozproszone, 4 pochodzą z imprezy rodzinnej.

Obecność wirusa potwierdzono u mieszkańców gmin: Kocmyrzów-Luborzyca (2 osoby), Liszki (1 osoba), Mogilany (1 osoba), Świątniki Górne (1 osoba), Zabierzów (4 osoby) i Zielonki (3 osoby). Na terenie powiatu aktywnie chorych jest obecnie 117 osób.

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje