czwartek, 15 października 2020 13:30

Powiat limanowski: Nowe ogniska w DPSach! Czerwona strefa nie zniknie?

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski: Nowe ogniska w DPSach! Czerwona strefa nie zniknie?

Sytuacja w powiecie limanowskim nie poprawia się. Dziś przybyło kolejnych 33 chorych. Pojawiły się także nowe ogniska. Chodzi o kolejne Domy Pomocy Społecznej.

Dom Pomocy Społecznej w Limanowej i w Szczyrzycu – to kolejne ogniska koronawirusa na Limanowszczyźnie. Jak informuje portal limanowa.in, wykryto tam po jednym zachorowaniu wśród personelu placówki. Sanepid ma w najbliższym czasie podjąć decyzje dotyczące kwarantanny dla pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonymi.

Do tej pory zakażenie COVID-19 wykryto także w DPSie w Kasinie Wielkiej, Mszanie Dolnej i Rabie Niżnej. W sumie, w pięciu placówkach, zakażonych jest łącznie 30 osób.

Dziś w powiecie limanowskim potwierdzono kolejne 33 zakażenia. Sprawia to, że, według naszych obliczeń, rejon, który znajduje się obecnie w strefie czerwonej, nie opuści jej. Wskaźnik czerwonej strefy przekroczony jest o niemalże 200 zakażeń.

Jaką decyzję podejmie Ministerstwo Zdrowia? Tego mieliśmy się dowiedzieć kilkanaście minut temu. Zaplanowana między godziną 13 a 15 konferencja prasowa jeszcze się nie odbyła. Została przesunięta na godzinę 17.

fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje