piątek, 4 grudnia 2020 08:41

Powiat myślenicki. Drugi wymiar sportu w wykonaniu rapera Neksi

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki. Drugi wymiar sportu w wykonaniu rapera Neksi

Drugi wymiar to tytuł nowego utworu w wykonaniu Jakuba Kudłacza (Neksi) z Pcimia, który rok temu debiutował na lokalnej scenie hip-hopowej. Za produkcję teledysku odpowiada Stowarzyszenie Sportownia.

Utwór opowiada o sportowej motywacji, pokazując zarazem speed-ball jako sport, który od kilku lat rozwija się prężnie na ziemi myślenickiej. To pierwszy klip na świecie prezentujący tę dyscyplinę. Zdjęcia były realizowane na terenie Gminy Myślenice, między innymi w skateparku, na Górze Chełm oraz plaży trawiastej na Zarabiu. Drugi dzień zdjęciowy zrealizowany był w Szkole Podstawowej w Trzemeśni. Do udziału w teledysku była zaangażowana młodzież, trenująca w sekcjach speed-balla przy Stowarzyszeniu Sportownia.

To pierwszy taki klip na świecie

Pomysł na nagranie klipu hip-hopowego chodził mi po głowie dwa lata. Miałam w głowie ogólny zarys, brakowało natomiast rapowego wykonawcy. Na Kubę natrafiałam przypadkiem, bo ktoś z moich znajomych udostępnił jego debiut na facebooku. Spodobał mi się jego wokal, więc napisałam z propozycją współpracy. Byłam ciekawa co potrafi. Praca nad tekstem do utworu rozpoczęła się wiosną. Dla mnie największym fenomenem Kuby jest fakt, że potrafił ułożyć rymy nie znając speed-balla i nie mając doświadczenia w tym sporcie. Zrobił to na bazie moich notatek tak współpracę z Neksim podsumowuje Izabela Janczak-Bizoń, pomysłodawczyni projektu.

„DRUGI WYMIAR” – geneza refrenu

Zostałem poproszony o to by pokazać drugi wymiar sportu i emocje, które towarzyszą zawodnikowi przed meczem. Utwór opowiada o drodze do sukcesu, o tym jak sport hartuje ciało i ducha.  A sukces sportowca zależy też od tego, na ile jest w stanie przenieść się do „drugiego wymiaru” – nie dać się rozproszyć – tylko robić swoje. To jeden z elementów w układance przy budowaniu doświadczenia zawodniczego – komentuje Jakub Kudłacz.

Projekt otrzymał wsparcie z Inicjatywy Lokalnej Gminy Myślenice oraz Programu Działaj Lokalnie.

Zdjęcia z backstagu

Myślenice - najnowsze informacje