środa, 1 lipca 2020 14:45

Powiat myślenicki: Kto załatwił karetki dla szpitala?

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki: Kto załatwił karetki dla szpitala?

Konflikt, za konfliktem... Tym razem dotyczy tego, kto przyczynił się do pozyskania funduszy na zakup karetek dla szpitala myślenickiego. Czy jest to burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, czy Starostwo Powiatowe w Myślenicach?

Wszystko zaczęło się od opublikowanego na facebooku posta burmistrza Myślenic, Jarosława Szlachetki, w którym mówi o przekazaniu prawie 2 milionów złotych dla SP ZOZ Myślenice. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup 2 karetek.

– Jako członek Rady Społecznej myślenickiego szpitala cieszę się, że mogę razem z radnym Wojewódzkim Robertem Bylicą przekazać dobre informacje o przyznanej pomocy finansowej przez Zarząd Województwa dla SP ZOZ Myślenice w kwocie prawie 2 mln zł. m.in. na zakup 2 karetek pogotowia oraz sprzętu medycznego – pisze burmistrz.

Faktem jest, że burmistrz Szlachetka ma doskonałe kontakty w zarządzie województwa małopolskiego, które - jak twierdzi - wykorzystał z korzyścią dla Myślenic.

– 26.06.2020 z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką rozmawiałem o kolejnych karetkach dla myślenickiego szpitala – pisze burmistrz Myślenic.

Jednak postem burmistrza Szlachetki poczuli się dotknięci urzędnicy Starostwa Powiatowego w Myślenicach. 27 czerwca, opublikowali na swoim profilu na facebooku post, w którym twierdzą, że burmistrz nie miał "prawie" nic wspólnego z zakupem 2 karetek. Dowodem ma być zdjęcie komunikatu Komitetu Sterującego ds. Koordynacji Nakładów na Sektor Ochrony Zdrowia o przekazaniu dwóch karetek do myślenickiego szpitala. Publikują, tyle że z pisma... niewiele wynika.

Dalej jest jeszcze gorzej. Starostwo opublikowało umowę z 5 maja, o partnerstwie, zawartej pomiędzy Województwem Małopolskim a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Myślenicach. Także niewiele z tego wynika, ale to, według urzędników starostwa, ma być odpowiedzią na opublikowaną przez burmistrza korespondencję. No cóż...

Czy konflikt był potrzebny? Pewnie nie. Ale jak wiadomo, to nie jedyny konflikt pomiędzy burmistrzem, a starostwem. Były już spory dotyczące drogi prowadzącej na Chełm, czy sprzedaży gruntów pod rozbudowę bazy sportowej Wisły Kraków na Zarabiu.

Tak czy inaczej - ważne, że karetki w Myślenicach się znajdą.

foto: Facebook, zdj. poglądowe: malopolska.pl

Myślenice - najnowsze informacje