czwartek, 8 października 2020 13:07

Powiat olkuski. Kolejne zakażenia w olkuskich szkołach

Autor Wiktoria Mitura
Powiat olkuski. Kolejne zakażenia w olkuskich szkołach

W powiecie olkuskim koronawirus znów atakuje szkoły. Zakażenia potwierdzono w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Olkuszu oraz w Przedszkolu nr 8 w Olkuszu. Jaka jest sytuacja w tych placówkach?

- Widzimy, że ryzyko zakażenia koronawirusem nie ustępuje, co  potwierdzają codzienne informacje o kolejnych zakażeniach. W naszych  szkołach zachowujemy rekomendacje ministerialne oraz służb sanitarnych.  Wszystkie są wyposażone w niezbędne środki ochrony bezpośredniej. Musimy  jednak sami zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Stosujmy zasadę  DDM – Dystans – Dezynfekcja – Maseczka. W ten sposób chronimy siebie i  innych – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 została zdiagnozowana  dyrektor szkoły, która od dłuższego czasu nie kontaktowała się  bezpośrednio z uczniami oraz nauczycielami, wobec czego nikt nie został  objęty dodatkową kwarantanną.

W przedszkolu nr 8, w związku z potwierdzonym  pozytywnym wynikiem u jednego z nauczycieli, kwarantanną została objęta  grupa Słoneczka.

info: UMiG Olkusz   foto: ilustracyjne

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje