czwartek, 8 października 2020 09:15

Powiat oświęcimski. Superbohaterki! Pracownice DPS-u w Bobrku pomagają zakażonym

Autor Wiktoria Mitura
Powiat oświęcimski. Superbohaterki! Pracownice DPS-u w Bobrku pomagają zakażonym

Sześć pracownic Domu Pomocy Społecznej w Bobrku podczas odbywania kwarantanny, postanowiło zaopiekować się niepełnosprawnymi mieszkańcami placówki, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. To postawa godna naśladowania!

Renata, Urszula, Bożena, Irena, Wioletta i Bożena – sześć bohaterskich pracownic DPS-u w Bobrku służą pomocą jego mieszkańcom. Wkrótce planowana jest zmiana i oddział zasilą kolejne pracownice.

– W tym niezwykle trudnym okresie, swoją heroiczną postawą, zapisały się Panie złotymi zgłoskami w długoletniej historii tej placówki. Jak można przeczytać w kronikach naszego DPS – w holu głównym nad wejściem widniały niegdyś słowa Johanna Wolfganga Goethego – “Chylę czoła przed wielkim rozumem, przed wielkim sercem gnę kolana”. Te słowa przychodzą na myśl widząc bezgraniczne poświęcenie Pań w służbie na rzecz osób wymagających opieki i wsparcia, zwłaszcza w tych trudnych chwilach. W imieniu własnym i całej społeczności Domu Pomocy Społecznej w Bobrku wyrażam ogromny podziw i składam serdeczne podziękowania – powiedział Mariusz Sajak, dyrektor DPS w Bobrku.

info i foto: DPS Bobrek

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje