środa, 7 października 2020 11:11

Powiat proszowicki. DPS w Pieczonogach jest już wolny od koronawirusa

Autor Wiktoria Mitura
Powiat proszowicki. DPS w Pieczonogach jest już wolny od koronawirusa

Dom Pomocy Społecznej im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Pieczonogach informuje, że jest wolny od koronawirusa. Od poniedziałku placówka działa normalnie i dysponuje dwoma wolnymi miejscami dla kobiety i mężczyzny.

DPS w Pieczonogach zmagał się z zakażeniami COVID-19. Placówka BYŁA ogniskiem koronawirusa w powiecie proszowickim. O jej trudnej sytuacji pisaiśmy tutaj:

Powiat proszowicki. DPS w Pieczonogach - trwa walka z ogniskiem
Dom Pomocy Społecznej w Pieczonogach nadal zmaga się z zakażeniami COVID -19, aktualnie chorych jest tam 14 z 28 podopiecznych i 5 pracowników tej placówki. > W momencie zlokalizowania ogniska zakażeń uruchomiliśmy natychmiast wszystkie procedury bezpieczeństwa i na bieżąco monitorujemy sytuację. D…

Teraz sytuacja się zmieniła i DPS znowu jest bezpiecznym miejscem dla podopiecznych.

DPS w Pieczonogach jest domem przeznaczonym dla 30 osób przewlekle somatycznie chorych. Prowadzony jest przez Parafię Rzymsko-Katolicką pw. św Stanisława BiM w Radziemicach na zlecenie Powiatu Proszowickiego.

Dom powstał z myślą o wszystkich osobach przewlekle chorych, borykających się niepełnosprawnością, poczuciem osamotnienia, którym chcemy stworzyć godne i komfortowe warunki życia. Realizując nasze zadania zapewniamy całodobowe wsparcie dla osób w nim zamieszkujących. Opiekę nad mieszkańcami zapewnia wykwalifikowany personel: pielęgniarki, opiekunki medyczne, terapeuci, psycholog i  rehabilitant oraz pracownik socjalny.

Tekst i fot. DPS  w Pieczonogach

Proszowice - najnowsze informacje