piątek, 18 września 2020 11:47

Powiat proszowicki. DPS w Pieczonogach - trwa walka z ogniskiem

Autor Wiktoria Mitura
Powiat proszowicki. DPS w Pieczonogach - trwa walka z ogniskiem

Dom Pomocy Społecznej w Pieczonogach nadal zmaga się
z zakażeniami COVID -19, aktualnie chorych jest tam 14 z 28 podopiecznych i 5 pracowników tej placówki.

W momencie zlokalizowania ogniska zakażeń uruchomiliśmy natychmiast wszystkie procedury bezpieczeństwa i na bieżąco monitorujemy sytuację. Dwa dni temu wysłałem też do Wojewody Małopolskiego prośbę o dodatkowe środki ochrony osobistej, takie jak fartuchy, czepki, kombinezony, płyny i maski, niezbędne dla utrzymania reżimu sanitarnego. Dziękuję Panu Wojewodzie za szybką reakcję - dziś już je odbieramy" mówi Grzegorz Pióro, Starosta Powiatu Proszowickiego, dodając iż środki natychmiast trafią do Domu Pomocy Społecznej im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Pieczonogach, w gminie Pałecznica.

O powstałym ognisku w DPS-ie pisaliśmy również tutaj:

Powiat proszowicki. Duże ognisko koronawirusa! DPS Pieczonogi
Dzisiaj w powiecie proszowickim przybyło aż 18 nowych zakażeń koronawirusa! To najwyższa liczba przypadków od dłuższego czasu. Skąd pochodzą? W powiecie proszowickim sytuacja epidemiczna była stabilna. Zakażeń nie było dużo. Codziennie przybywało po kilka przypadków. Były dni, kiedy nie było ani je…

Przypomnijmy, iż wstęp do ośrodka mają wyłącznie przedstawiciele służb medycznych, a posiłki dowożone przez Caritas z Proszowic pozostawiane są na zewnątrz i odbierane przez personel domu, który wraz z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej i podopiecznymi pozostaje w izolacji na terenie zamkniętej placówki.

Proszowice - najnowsze informacje