czwartek, 31 grudnia 2020 13:42

Powiat tarnowski: 18-latkek w BMW – z auta niewiele zostało

Autor Tomasz Stępień
Powiat tarnowski: 18-latkek w BMW – z auta niewiele zostało

Osobowe bmw, którym podróżowali 18-latkowie wpadło w poślizg. Na skutek wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej 980 w Siemiechowie (powiat tarnowski, gmina Gromnik) trzy osoby trafiły do szpitali.

Wczoraj po południu, na drodze wojewódzkiej DW 980 w Siemiechowie miał miejsce wypadek drogowy. Osobowe bmw, kierowane przez 18-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, wpadło w poślizg i uderzyło bokiem w metalowe elementy infrastruktury drogowej.

Na miejscu konieczna była interwencja strażaków, którzy uwolnili zakleszczonych w pojeździe pasażerów. Jeden z nich był nieprzytomny i konieczne było wezwanie na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrało rannego do krośnieńskiego szpitala.

Pozostałych dwóch pasażerów, zostało przetransportowanych do tarnowskiego szpitala ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Droga w miejscu wypadku była częściowo zablokowana, a ruch odbywał się w sposób wahadłowy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz zebrali dowody, które będą wykorzystane w prowadzonym dochodzeniu. 18-letni kierowca bmw był trzeźwy. Jego rówieśnik zabrany helikopterem ma poważne obrażenia klatki piersiowej i pozostaje w szpitalu.

Policjanci tarnowskiej drogówki apelują o zmniejszenie prędkości na drogach, które w okresie zimowym często są śliskie.

info i fot: Małopolska Policja

Tarnów - najnowsze informacje