wtorek, 7 lipca 2020 13:19

Tarnów: Środki dla powiatu w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych

Autor Wiktoria Mitura
Tarnów: Środki dla powiatu w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych

Wczoraj (06.07.) Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wręczył czek Prezydentowi Tarnowa. Miasto Tarnów otrzymało ponad 9 mln złotych.

- Ten symboliczny czek, który przekazuję dzisiaj na ręce pana prezydenta Romana Ciepieli, to rzeczywiste wsparcie dla miasta. Warto zwrócić uwagę, że jest to jedno z trzech najwyższych dofinansowań w naszym województwie, jeśli chodzi o samorządy gminne. Jestem przekonany, że środki w wysokości ponad 9 mln złotych pozwolą utrzymać i zrealizować tzw. inwestycje „blisko ludzi”, czyli te, które usprawniają codzienne funkcjonowanie osób tutaj mieszkających i pracujących – mówił wojewoda małopolski.

W Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie wojewoda przekazał wczoraj symboliczny czek potwierdzający przyznanie środków dla Tarnowa. W ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych Tarnów otrzymał 9 420 461 zł. Do gmin powiatu tarnowskiego łącznie trafi  20 706 715 zł, natomiast sam powiat tarnowski otrzyma 7 223 358 zł.

Fundusz Inwestycji Samorządowych to tarcza, której zadaniem jest pomoc samorządom w trudnym okresie spowodowanym przez koronawirusa. Dzięki niej, samorządy mogą sobie pozwolić na realizację ważnych zadań.

Fundusz Inwestycji Samorządowych, bo o nim mowa - to łącznie ponad pół miliarda złotych dla małopolskich gmin i powiatów.

Tarnów - najnowsze informacje