czwartek, 17 lutego 2022 13:58

Powiat tarnowski. Zerwany dach, uszkodzenia pokrywy budynków, powalone drzewa

Autor Katarzyna Jamróz
Powiat tarnowski. Zerwany dach, uszkodzenia pokrywy budynków, powalone drzewa

Ze skutkami nawałnicy, która w czwartek (17 lutego) przed południem przeszła przez powiat tarnowski walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Silny wiatr największe szkody wyrządził na południu regionu.

Po silnych porywach wiatru najwięcej uszkodzeń oraz interwencji odnotowano na południu powiatu tarnowskiego w gminach: Ciężkowice, Gromnik, Zakliczyn, Rzepiennik Strzyżewski  oraz w części gminy Tuchów. W Kipsznej wiatr całkowicie zerwał poszycie dachowe z budynku gospodarczego.

– Mamy dużo zgłoszeń związanych z uszkodzeniami dachów. W Zakliczynie jest pięć budynków, których dachy są uszkodzone. W Ciężkowicach dwa, w gminie Gromnik cztery, z kolei w gminie Tuchów jeden. Nie są to zerwania, ale uszkodzenia pokrycia dachowego czyli dachówki plus blacha z częściowym naruszeniem konstrukcji. To wszystko na bieżąco jest naprawiane lub zabezpieczane foliami. Na tę chwilę nie mamy żadnych osób poszkodowanych

– powiedział w rozmowie z Głosem24, st.asp. sztab. Łukasz Kłósek.

Powiat tarnowski. Zerwany dach, uszkodzenia pokrywy budynków, powalone drzewa / Fot.: PSP Tarnów

Trudna sytuacja w Małopolsce

Zgodnie z danymi IMGW, obecnie w województwie miejscami notuje się porywy wiatru do 90 km/h. Wiatr stopniowo będzie się wzmagał w ciągu najbliższych kilku godzin, a miejscami osiągał do 115 km/h. W Małopolsce straż pożarna interweniowała już 300 razy. Najwięcej szkód silny wiatr wyrządził w powiatach: krakowskim, limanowskim i oświęcimskim. Wichura zerwała blaszany dach ze sklepu Biedronka przy ul. Półłanki w Krakowie.

Silna wichura w Krakowie

Uwaga !!! Bardzo silne porywy wiatru w Krakowie i okolicach. Na filmie skutki silnego wiatru Kraków Półłanki .

Opublikowany przez Powiat Krakowski 112 Czwartek, 17 lutego 2022

Wcześniej informowaliśmy o tragedii, do której doszło na budowie nowego osiedla przy ul. Domagały w Krakowie. Wichura przewróciła dźwig, niestety nie udało się uratować reanimowanego pracownika budowy. Zginął także jeden z robotników znajdujący się na miejscu zdarzenia.

Kraków: Przerażające nagranie. Wichura przewróciła dźwig. Nie żyją dwie osoby
Wiadomości Kraków: Groźny wypadek w Krakowie. Wiatr przewrócił dźwig. Trwa reanimacja operatora maszyny.

Fot.: PSP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje