Jak co roku przy 51 Drużynie Harcerskiej „Wędrownicy” został utworzony sztab WOŚP. Jego siedziba mieści się w Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Brzeźnicy, a wolontariuszami są harcerze oraz uczniowie szkoły. Będzie to zbiórka inna niż w ubiegłych latach, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią Covid-19.
Odbędzie się dnia 30 stycznia 2022 roku. Tegoroczny XXX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczony jest dla okulistyki dziecięcej w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Wolontariuszy będzie można spotkać Państwo w okolicach kościołów w Brzeźnicy, Paszkówce, Marcyporębie, Chrząstowicach, Tłuczani, Sosnowicach, Jaśkowicach, szczególnie przed i po mszach świętych.
Głos24 gra razem z WOŚP
Nasza redakcja, podobnie jak w ubiegłym roku włączyła się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieramy do wirtualnej e-skarbonki i do stacjonarnej puszki w Krakowie, przy ul. Rękawka 17.
Link do naszej e-skarbonki
Inf. i foto: UG Brzeźnica








![[16.03.2026] Chmury, ale wciąż ciepło. Sprawdzamy pogodę w Krakowie, Tarnowie i Zakopanem](https://cdn.glos24.pl/2026/03/zakopaneee_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)