sobota, 24 lipca 2021 19:01

Powiat wadowicki: Tragedia na spływie kajakowym. Utonął mężczyzna

Autor Tomasz Stępień
Powiat wadowicki: Tragedia na spływie kajakowym. Utonął mężczyzna

Tragiczny wypadek podczas spływu kajakowego na rzece Skawie. Po zderzeniu z innym kajakiem 46-letni mężczyzna wpadł do wody. Nie żyje.

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (sobota, 24 lipca) około godziny 12-tej. W trakcie spływu Skawą na odcinku pomiędzy Witanowicami, a Woźnikami (gmina Tomice, powiat wadowicki) doszło do zderzenia trzech kajaków i kilka osób znalazło się w rzece. – Większość osób wydostała się z wody. On został przy kajaku, bo chciał coś z niego zabrać. Porwał go nurt rzeki – powiedziała portalowi Onet.pl podinsp. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Natychmiast wezwano służby ratunkowe, ale strażacy z OSP Radocza odnaleźli tylko kapok dryfujący po tafli wody i pusty kajak.

Mężczyzna został odnaleziony przez OSP Woźniki. Niestety pomimo podjętej reanimacji zespół ratownictwa medycznego przybyły na miejsce stwierdził zgon.

W akcji poszukiwawczej uczestniczyły liczne siły. Poszukiwania utrudniły jednak silnie zarośnięte brzegi rzeki. – Z naszej strony apel. Aby w tym trwającym sezonie wakacyjnym zadbać o swoje bezpieczeństwo. Z pozoru spokojny spływ a niestety doszło do tragedii. Uważajcie na siebie! – apelują strażacy.

Fot: OSP Radocza

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje