poniedziałek, 7 lutego 2022 11:20

Bacówka płonęła jak pochodnia. Trudna akcja pod Turbaczem. Zobacz film!

Autor Joanna Obajtek
Bacówka płonęła jak pochodnia. Trudna akcja pod Turbaczem. Zobacz film!

W sobotę doszło do groźnego pożaru pod Turbaczem. Film z pożaru zamieściła OSP Waksmund. Strażacy musieli wycinać drzewa i mieli problem z dotarciem na miejsce z powodu zasp.

Pożar wybuchł w środku  nocy w sobotę 2 lutego około godziny 21:45.  Zapaliła się drewniana bacówka w masywie Gorców przy zielonym szlaku przed Bukowiną Waksmundzką. Film z pożaru zamieściła OSP Waksmund.

Pożar bacówki

Płonie bacówka w górach a ogień przeniósł się na las dojazd jest mocno utrudniony na miejsce dojechali strażacy z Kowańca na skuterach. http://ospwaksmund.pl/index.php/pl-pl/artykuly/214-pozar-bacowki-w-gorach

Opublikowany przez OSP Waksmund Sobota, 5 lutego 2022

Ogień była tak duży, że rozprzestrzenił się na pobliski las. Strażacy musieli wycinać drzewa, żeby opanować sytuację. Dojazd na miejsce był utrudniony przez dużą ilość śniegu w Gorcach. Strażacy z OSP Waksmund, Ostrowsko i OSP i Nowy Targ, przyjechali na miejsce pożaru na śnieżnych skuterach. Przyjechała też jednostka PSP z Nowego Targu. W działaniach wspomogła ich Grupa Podhalańska GOPR, która dowoziła ludzi i sprzęt, którego brakowało.

Strażacy borykali się z małą ilością wody i sprzętu gaśniczego. Mimo to udało się ugasić pożar. Niestety bacówka całkiem spłonęła.

Ogień pod Turbaczem był widoczny z różnych miejsc Podhala. Okoliczności wybuchu pożaru są wciąż nieznane. Poniżej relacja z akcji OSP:

Pożar bacówki w Górach

Pożar bacówki w Górach.

Opublikowany przez OSP Waksmund Sobota, 5 lutego 2022

Fot. PSP w Nowym Targu

Podhale

Podhale - najnowsze informacje