poniedziałek, 16 listopada 2020 09:19

Prezydent Andrzej Duda w tajemnicy odwiedził Sądecczyznę

Autor Aleksandra Tokarz
Prezydent Andrzej Duda w tajemnicy odwiedził Sądecczyznę

W sobotę, z prywatną wizytą na Sądecczyźnie, pojawił się prezydent Andrzej Duda. Na łąckim cmentarzu prezydent złożył kwiaty na grobach swoich przodków. Odwiedził także nekropolię w Starym Sączu.

Prezydenta Andrzeja Dudę na łąckiej nekropolii spotkał Zbigniew Czepelak, emerytowany dyrektor Wydziału Edukacji w nowosądeckim starostwie.

-Dzisiaj na łąckim cmentarzu spotkaliśmy niespodziewanego gościa. A swoją drogą, szacun za coroczne wizyty incognito i pamięć o Rodzinie – napisał w mediach społecznościowych Zbigniew Czepelak. Wpis opatrzony jest zdjęciami, przedstawiającymi prezydenta na łąckim cmentarzu.

Dzisiaj na łąckim cmentarzu spotkaliśmy niespodziewanego gościa. A swoją drogą, szacun za coroczne wizyty incognito i pamięć o Rodzinie.

Opublikowany przez Zbigniewa Czepelaka Sobota, 14 listopada 2020

Dodatkowo prezydent odwiedził także nekropolię w Starym Sączu. Robił to corocznie tuż przed lub zaraz po Dniu Wszystkich Świętych. Jednak w tym roku, z powodu pandemii, prezydent odwiedził Stary Sącz dopiero w minioną sobotę. Para Prezydencka odwiedziła także swoją rodzinę w Starym Sączu.

Przodkowie prezydenta RP wywodzą się ze Starego Sącza. Jego dziadkowie, Kunegunda i Alojzy Dudowie spoczywają na Nowym Cmentarzu. Na cmentarzu parafialnym w Łącku znajduje się grób Jana i Rozalii, pradziadków Andrzeja Dudy.

fot. Facebook/Zbigniew Czepelak

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje