wtorek, 2 stycznia 2024 11:11

Prezydent apeluje o Ośrodek Psychiatrii Dziecięcej. "Działajcie"

Autor Katarzyna Jamróz
Prezydent apeluje o Ośrodek Psychiatrii Dziecięcej. "Działajcie"

Prezydent Roman Ciepiela zaadresował list do dyrektorki Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, Anny Czech, w sprawie intensyfikacji działań mających na celu utworzenie Centrum Psychiatrii dla Dzieci w budynkach dawnego szpitalnego hotelu dla pielęgniarek. Prezydent, w swoim liście, podkreślił decyzję rządu o przeznaczeniu 3 miliardów złotych na wsparcie onkologii i psychiatrii dziecięcej oraz zachęcił do zwiększenia starań w tym kierunku.

Szpital w ubiegłym roku złożył w tej sprawie wniosek do Ministerstwa Zdrowia oraz prowadził rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pomimo gotowości placówki do utworzenia Centrum Psychiatrii dla Dzieci, brakowało środków na remont i wyposażenie budynków.

Nowe możliwości

Prezydent Ciepiela uważa, że nowy rządowy projekt ustawy okołobudżetowe, który przewiduje dodatkowe środki na onkologiczne i psychiatryczne leczenie dzieci, otwiera możliwość uzyskania potrzebnych funduszy na remonty i uruchomienie ośrodka. W liście do dyrektorki szpitala podkreślił pilność utworzenia Centrum Psychiatrii dla Dzieci, aby sprostać naglącym potrzebom mieszkańców Tarnowa i regionu. Prezydent, kopię listu wysłał także do posłów Urszuli Augustyn, Piotra Górnikiewicza, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Wardzały, zachęcając ich do poparcia inicjatywy. – Posłowie Koalicji 15 października pomogą. Działajcie! – napisał włodarz miasta na swoim profilu na Facebooku.

Mieszkańcy Tarnowa mają nadzieję, że ta inicjatywa przyniesie pożądane efekty i przyczyni się do utworzenia potrzebnego Centrum Psychiatrii dla Dzieci, poprawiając tym samym dostęp do wysokiej jakości opieki psychiatrycznej dla najmłodszych pacjentów.

Źródło: UM Tarnów
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka