wtorek, 27 sierpnia 2019 11:38

Prezydent Jacek Majchrowski powierzył stanowiska dyrektorom szkół [ZDJĘCIA]

Autor Jakub Tomasik
Prezydent Jacek Majchrowski powierzył stanowiska dyrektorom szkół [ZDJĘCIA]

We wtorek, 27 sierpnia w krakowskim magistracie odbyło się uroczyste wręczenie aktów powierzenia stanowisk dyrektorskich – prezydent Jacek Majchrowski wręczył je 47 osobom, które 1 września obejmą funkcję dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek. Podziękował też kilkunastu dyrektorom kończącym kadencję i odchodzącym na emeryturę.

Miasto Kraków tradycyjnie przed rozpoczęciem każdego roku szkolnego organizuje uroczystość powierzenia stanowisk wyłonionym w konkursach dyrektorom szkół, przedszkoli i placówek. 27 sierpnia akty powierzenia odebrało 47 osób, część z nich będzie sprawować funkcję dyrektora po raz pierwszy.

– To stanowisko wiążę się z wielką odpowiedzialnością, nie tylko za sprawy finansowe i kadrowe, ale także za klimat, jaki panuje w szkole. Przyszło Państwu sprawować je w czasach wielu zmian. Dlatego dziękuję Państwu za odwagę oraz życzę wytrwałości i sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą – powiedział prezydent.

Podziękowania za długoletnią pracę na rzecz krakowskiej oświaty otrzymało 12 osób – to dyrektorzy, którzy w tym roku kończą kadencję i odchodzą na emeryturę. – Chciałbym Państwu podziękować za długoletnią pracę, za to, że zechcieliście służyć miastu swoją wiedzą i cennym doświadczeniem – powiedział prezydent.

Zgodnie z przepisami kadencja dyrektora szkoły trwa pięć lat. Kandydaci przystępujący do konkursu na to stanowisko muszą m.in. przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki, którą chcą kierować.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje