wtorek, 27 grudnia 2022 14:51

Producent pojemników i butelek plastikowych - gdzie zamówić opakowania do swojej firmy?

Autor Artykuł sponsorowany
Producent pojemników i butelek plastikowych - gdzie zamówić opakowania do swojej firmy?

Produkcja wielu kosmetyków, środków czystości czy preparatów wymaga hurtowych dostaw plastikowych opakowań. Producent butelek HDPE powinien posiadać odpowiednie doświadczenie i spełnić oczekiwania klienta. Co ma do zaoferowania lider na rynku?

Park maszynowy w Polsce

Jako jedyna firma produkująca plastikowe opakowania, Rosinski Packaging istnieje na polskim rynku od 1984 roku. Firma działa w dwóch miejscach w Polsce - w Bielsku-Białej oraz od 2015 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Wieloletni rozwój produkcji opakowań z tworzyw sztucznych wymagał stałej rozbudowy parku urządzeń oraz ich modernizacji. Wprowadzono i rozbudowano kolejne urządzenia do produkcji butelek (np. PET, PCR,HDPE, , R-HDPE), opakowań plastikowych, nakrętek, opakowań na kosmetyki i różne inne produkty. Jako producent opakowań plastikowych, Rosinski Packaging ustalił wysoką efektywność i wydajność produkcji, przy użyciu materiałów wysokiej klasy.

Jak wielka jest skala produkowanych opakowań? W ciągu roku powstaje ponad 155 mln opakowań HDPE oraz PET, a także 700 mln detali takich jak nakrętki czy nasadki. Jak widać, możliwości firmy zaspokoją oczekiwania nawet największych klientów.

Pojemniki plastikowe - jakość produkcji

To, że opakowania z tworzyw sztucznych będą powstawać z najwyższej jakości materiałów, gwarantują wdrożone systemy zarządzania jakością, takie jak ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 (od 2005 roku) oraz ISO 22000:2006 (od 2010 roku). W 2014 roku wdrożony został także Międzynarodowy Standard Bezpieczeństwa Żywności BRC. Tak produkowane opakowania oraz butelki plastikowe znajdują nabywców nie tylko na rynkach krajowym, ale i zagranicznych.

Kierunek - ochrona środowiska

Czy producent pudełek plastikowych może sobie pozwolić na działanie zgodnie z ochroną środowiska? Nie tylko może, ale i już w tym momencie opakowań z tworzyw sztucznych wytwarzana jest z z R-HDPE (PCR). Tworzywo PCR to materiał pochodzący z odzysku, czyli z recyklingu odpadów powstałych z tworzyw sztucznych. W 95% składa się ono z wykorzystanych już przez konsumentów opakowań i tworzyw. W większości pochodzą one z naszych gospodarstw domowych. Opakowania HDPE lub PET są w pełni zdatne do recyklingu, dzięki czemu ponownie tworzy się w pełni bezpieczne pojemniki z wysokiej jakości materiałów. W ten sposób minimalizujemy nasz wpływ na środowisko naturalne, redukując tam powstawanie dzikich śmietnisk w lasach i wyrzucanie plastików do wody.

Troska o przyszłość - obieg zamknięty opakowań

Butelki PET, opakowania po żywności i kosmetykach, to wszystko bogate źródło surowców odnawialnych. Dzięki ich odpowiedniemu recyklingowi, nie naruszamy dalej przyrody przy zachowanym jednocześnie tempie produkcji. W Rosinski Packaging wprowadzone zostały także zasady gospodarki w obiegu zamkniętym. Oznacza to zmniejszenie ilości odpadów poprodukcyjnych, jako że według reguł gospodarki cyrkularnej stanowią one wartościowy surowiec. Dzięki temu przepływ surowców nieodnawialnych włącza się w wytwarzanie kolejnych, nowych produktów. Ten proces zmniejsza ilość odpadów do minimum.

Projekty zupełnie nowych opakowań

Klienci mogą wybierać butelki plastikowe i pojemniki z dostępnego katalogu modeli. Jako lider produkcji opakowań dla branży spożywczej i chemii gospodarczej, Rosinski Packaging odpowiada także za szereg innowacji. Co pozwala na projektowanie, prototypowanie i produkcję nowych wzorów opakowań? Przede wszystkim własna, nowocześnie wyposażona narzędziownia, wyposażenie konstrukcyjne i programowanie do modelowania 3D. Producent opakowań plastikowych zadbał o zespół projektantów z wieloletnim doświadczeniem, by nowo powstające butelki HDPE, PET i plastikowe pojemniki spełniały standardy techniczne i estetyczne. Rosinski Packaging zapewni realizację zamówienia od projektu do dostawy gotowych opakowań.

Opakowania dla wielu branż

Pojemniki plastikowe producent wytwarza dla mocno zróżnicowanych branż. Cały czas powstają opakowania dla branży spożywczej (np. butelki, tuby, pojemniki), na równi PET i HDPE. Każde zlecenie z branży chemii gospodarczej i farmaceutycznej jest w pełni realizowane, dzięki wsparciu ogromnego parku maszyn. Dzięki spełnieniu unijnych norm klient zyskuje pewność co do bezpiecznego przechowywania żywności, napojów i leków.

Będąc czołowym producentem butelek HDPE, firma Rosinski Packaging odbiera zamówienia z branży kosmetycznej, tworząc butelki i pojemniki na kremy, płyny, żele itd. Pośród bardziej wymagających klientów znaleźć można zamówienia dotyczące chemii samochodowej oraz ogrodniczej. Takie opakowania musi cechować duża wytrzymałość, a większość rozpuszczalników i mocnych środków posiada właśnie opakowanie z tworzyw sztucznych.

Znany producent butelek plastikowych

Jako czołowy producent opakowań PEI i HDPE, Rosinski Packaging odpowiada za sukces wielu polskich i zagranicznych firm. Zamówienie można złożyć na https://rosinski.com.pl/, na stronę odnajdziesz także materiały dotyczące dofinansowania i funduszy UE. Opakowania z najwyższej jakości materiałów powstaną w zgodzie z zasadami recyklingu i ochrony środowiska.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje