wtorek, 25 lutego 2020 11:18

Proszowiccy pszczelarze o wyzwaniach i problemach z pasiekami

Autor Manuel Langer
Proszowiccy pszczelarze o wyzwaniach i problemach z pasiekami

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się dziś Konferencja Pszczelarska, którą zorganizowało Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej.

„Fakt ten potwierdza celnie trafiona tematyka dzisiejszej konferencji, prelegenci wysokiej klasy oraz profesjonalne podejście członków stowarzyszenia do organizacji tego typu wydarzeń w zakresie pszczelarstwa” – mówi jeden z uczestników konferencji.

Wysoką rangę wydarzenia zapewnił Patronat Honorowy i partnerstwo Marszałka Małopolska. Konferencję zorganizowano w malowniczo położonym Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, z którą to stowarzyszenie owocnie współpracuje od kilku lat.

Po raz pierwszy zagościł Poseł na Sejm RP i zarazem przewodniczący Rolnego Zespołu Parlamentarnego pan Norbert Kaczmarczyk oferując swoją pomoc w dziedzinie hodowli pszczół, zapraszając jednocześnie do współpracy.

To dziś wykładowcy wyszli naprzeciw oczekiwaniom pszczelarzy, omawiając między innymi przyczyny ginięcia rodzin pszczelich w aspekcie chorób pszczół – problemie z którym borykała się nie jedna pasieka jesienią zeszłego roku.

Konferencja Pszczelarska, którą organizuje Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej stała się już wydarzeniem cyklicznym i od początku cieszy się bardzo dużym powodzeniem oraz autorytetem wśród pszczelarzy nie tylko lokalnych ale również z ościennych województw.

Info/foto: Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej, Tomek Świstak

Proszowice - najnowsze informacje