wtorek, 30 marca 2021 10:48

Proszowice: Dramatyczna sytuacja w Szpitalu Powiatowym. "Wszystkie są zajęte"

Autor Norbert Kwiatkowski
Proszowice: Dramatyczna sytuacja w Szpitalu Powiatowym. "Wszystkie są zajęte"

Rosnąca liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 daje o sobie znać w placówkach ratowniczych na terenie całego województwa małopolskiego. Bardzo trudna sytuacja jest w Szpitalu Powiatowym w Proszowicach, gdzie zaczyna brakować wolnych łóżek, a władze przygotowują się do uruchomienia nowych miejsc.

- Na dzień dzisiejszy ilość zajętych łóżek obserwacyjnych dla pacjentów covidowych wynosi 51, wolnych pozostaje 4 łóżka. Jeśli chodzi o łóżka na intensywnej terapii to z 6 łóżek dostępnych, wszystkie są zajęte. W związku z dynamicznie rozwijającą się pandemią i szybko przebywającą liczbą nowych zachorowań dane te zmieniają się bardzo szybko. - skomentował Dyrektor SP Proszowice, Łukasz Szafrański.

Niestety, sytuacja wygląda bardzo dramatycznie zwłaszcza dla osób, które najtrudniej przechodzą COVID-19. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Proszowicach zdradził - placówka nie dysponuje obecnie żadnym wolnym respiratorami.

Z informacji, które otrzymaliśmy ważną informacją dla pacjentów będzie uruchomienie w dwóch najbliższych terminach dodatkowych łóżek dla zakażonych wirusem:

- w okresie od 1 kwietnia 2021 roku - uruchomionych zostanie dodatkowych 20 łóżek obserwacyjnych (łącznie Szpital będzie posiadał 75 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2),

- w okresie od 6 kwietnia 2021 roku - uruchomionych zostanie dodatkowych 23 łóżek obserwacyjnych (łącznie Szpital będzie posiadał 75 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2).

Kolejnym ważnym komunikatem ze strony władz placówki w Proszowicach jest kwestia szczepień. Obecnie wszystkie terminy są zajęte - Szpital nie dysponuje wolnymi terminami do rejestracji szczepień przeciwko Covid-19 dla osób z rocznika 1952-1961 (od 60 do 69 lat).

Info: SP ZOZ Proszowice

Foto: SP ZOZ Proszowice - Facebook

Proszowice - najnowsze informacje