środa, 20 stycznia 2021 08:53

Proszowice. Trzy inwestycje ze wsparciem z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Autor Wiktoria Mitura
Proszowice. Trzy inwestycje ze wsparciem z Funduszu Inwestycji Lokalnych

18 stycznia nastąpiło przekazanie czeku na kwotę 3 650 000 złotych dla gminy Proszowice. Pieniądze zostaną przeznaczone na trzy inwestycje. Co to będzie?

- Funkcjonowanie programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest dowodem na dobrą współpracę rządu z samorządami. Program jest Tarczą Antykryzysową mającą wspomóc gminy i powiaty w tym trudnym okresie - mówił podczas  uroczystości wręczania czeków Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz.

Ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina i Miasto Proszowice otrzymała wsparcie na trzy inwestycje:

  • 2 000 000 złotych - Przebudowa nawierzchni ulicy Jagiełły i Kilińskiego w Proszowicach wraz z przebudową sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej.
  • 900 000 złotych - Termomodernizacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach.
  • 750 000 złotych - Poprawa infrastruktury technicznej w mieście Proszowice poprzez remont sieci kanalizacji sanitarnej. Odcinek kanalizacji sanitarnej w okolicach skrzyżowania ul. Reja - ul. Wesołej – ul. Królewskiej w Proszowicach.

Ubiegając się o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pracownicy Wydziału Infrastruktury, Planowania i Inwestycji Urzędu Gminy i Miasta Proszowice przygotowali 17 wniosków, które złożyli do Wojewody Małopolskiego. Uzyskana od rządu RP przez samorząd Proszowic kwota ma pokryć koszty inwestycji w 80 i 100 procentach!

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, będącego wsparciem dla samorządu lokalnego, jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski.

info i foto: UGiM Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje