poniedziałek, 31 lipca 2023 09:03

Prowadził mając ponad 3 promile. Wpadł przez dwie kobiety

Autor Patryk Trzaska
Prowadził mając ponad 3 promile. Wpadł przez dwie kobiety

Wsiadł na motorower, jednak zapomniał, że wcześniej pił. 28-latek podczas kontroli wydmuchał aż 3,6 promila alkoholu. O poczynaniach mężczyzny prawdopodobnie nikt by się nie dowiedział, gdyby nie dwie kobiety, które wezwały policję.

Fani Scooby Doo z pewnością kojarzą słynne powiedzenie "wszystko by się udało gdyby nie te wścibskie dzieciaki". W tej sytuacji było podobnie, jednak tymi, które zdemaskowały sprawcę były dwie kobiety, a nie grupa nastolatków.

Do zdarzenia doszło w sobotę (29 lipca) o godzinie 21:00 w miejscowości Mszana Górna. 28-latek jadąc motorowerem marki Zipp, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do przewrócenia motoroweru.

Dwie kobiety, które widziały to zdarzenie i chciały pomóc, zauważyły, że mężczyzna prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zabrały mu kluczyki od pojazdu i powiadomiły służby.

Po przybyciu patrolu policji potwierdziły się podejrzenia kobiet. 28-letni mieszkaniec Kasiny Wielkiej był nietrzeźwy - badanie wykazało 3,6 promila alkoholu w organizmie. To jednak nie koniec. Policjanci znaleźli przy nim ponad 20 gramów środków odurzających w postaci marihuany. 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

fot. policja.pl

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka