sobota, 1 lipca 2023 09:33

Przebywające na wczasach dzieci w szpitalu. Groźna substancja w jednym z krynickich hoteli

Autor Mirosław Haładyj
Przebywające na wczasach dzieci w szpitalu. Groźna substancja w jednym z krynickich hoteli

W środę w jednym z krynickich hoteli wykryto niezidentyfikowaną substancję, która miała nieprzyjemny, drażniący zapachach. Do szpitala trafiła dwójka dzieci.

Do zdarzenia doszło w środowy poranek (28 czerwca). O godzinie 9:48 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju zostały wezwane do działań w Krynicy Zdroju na ulicę Czarny Potok. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na dwóch klatkach schodowych, w dwóch pawilonach hotelu została rozlana niezidentyfikowana substancja.

-Substancja miała nieprzyjemny, drażniący zapachach. W pokojach hotelowych przebywało siedem osób w tym dwójka dzieci. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  ewakuacji osób z hotelu. Zadysponowana na miejsce karetka udzieliła pomocy dwójce dzieci, które źle się poczuły. Dzieci zabrane zostały do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno -ekologicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu

-relacjonują strażacy.

Na miejsce przybył również zastęp rozpoznania chemicznego, który pobrał próbki. W oparciu o dostępne wyniki jako rozlaną substancję przyjęto kwas masłowy. Zneutralizowano szkodliwe działania substancji. Działania strażaków trwały prawie osiem godzin.

Inf. i foto: PSP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka