piątek, 9 lutego 2024 09:37

Przełom w sprawie zaginięcia sprzed lat? Wytypowano miejsca, w których może być ukryte ciało

Autor Patryk Trzaska
Przełom w sprawie zaginięcia sprzed lat? Wytypowano miejsca, w których może być ukryte ciało

Czy po blisko ośmiu latach jest przełom w sprawie zaginionej 34-latki z Limanowej? Kobieta wyszła z domu po awanturze domowej "po papierosy" i od tego czasu słuch o niej zaginął. Policjanci z krakowskiego Archiwum X dotarli do nowych okoliczności dotyczących zarówno potencjalnego sprawcy, jak i lokalizacji ciała kobiety.

Początki sprawy sięgają 29 czerwca 2016 roku. Do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej przychodzi mężczyzna, aby zgłosić zaginięcie swojej 34-letniej partnerki. Kobiety nie było w domu od czterech dni, kiedy to po awanturze miała wyjść z domu „po papierosy”.  

Limanowscy policjanci zaczęli poszukiwania zaginionej. Poddane analizie zostały wszelkie powiązania rodzinne i kontakty towarzyskie kobiety. Funkcjonariusze sprawdzili także szpitale, placówki zdrowia, noclegownie, rozpytywani byli również przewoźnicy autobusowi.

Komunikat o zaginięciu wraz z rysopisem i zdjęciem kobiety rozesłano też do innych jednostek Policji. Na bieżąco sprawdzane były informacje dotyczące znalezienia w Polsce zwłok. Niestety, wszelkie działania nie przyniosły rezultatu.

W zeszłym roku, sprawą tajemniczego zaginięcia zainteresowali się policjanci małopolskiego Archiwum X. Funkcjonariusze jeszcze raz przeanalizowali wszelkie pojawiające w sprawie tropy i ustalenia. Zgromadzone materiały wskazywały, że kobieta najprawdopodobniej nie żyje, dlatego też został złożony wniosek do Prokuratury Rejonowej w Limanowej o wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

Kiedy 21 lutego 2023 roku, prokuratura wszczęła śledztwo z art.189 par 2 KK (mówiącego o pozbawieniu człowieka wolności powyżej 7 dni), policjanci z Archiwum X oraz funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zwłok kobiety, a także szukanie sprawcy.

Weryfikowali również inne warianty, w tym możliwy wyjazd kobiety w inny rejon Polski lub za granicę i zerwanie kontaktów z rodziną.

Czy teraz można mówić o przełomie w sprawie? Śledczy utrzymują, że zebrany materiał pozwolił wykluczyć szereg wersji i w znacznym stopniu uprawdopodobnił tezę o pozbawieniu życia kobiety i to przez osobę z bliskiego jej kręgu, a także ukrycia jej zwłok.

Policjanci wytypowali też pewne miejsca, w których może być ukryte ciało. W najbliższych dniach rozpoczną się poszukiwania w terenie.

źródło/foto: Małopolska Policja

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka