piątek, 29 maja 2020 14:58

[Zdjęcia] Przewoził za dużo drewna. Zapłaci 20 tys. kary?

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Przewoził za dużo drewna. Zapłaci 20 tys. kary?

29 maja doszło do zatrzymania przez suską drogówkę kierowcy ciężarówki, który nie tylko miał  przekroczony tonaż, ale też przekroczoną  wysokość przewożonego ładunku.

W piątkowy poranek (29 maja) około godziny 9:00 funkcjonariusze  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej  zauważyli, iż w kierunku miasta powiatowego ulicą Role kieruje się samochód ciężarowy marki Scania. Przewoził on drewno, którego ilość już na pierwszy rzut oka wzbudzała podejrzenia. Policjanci zatrzymali pojazd i kazali kierowcy udać się w kierunku ulicy  Wadowickiej w Suchej Beskidzkiej, gdzie już czekała załoga Inspekcji Transportu Drogowego wraz ze specjalną wagą oraz Strażą Leśną. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne.

Kontrola pojazdu wykazała, iż przewożony ładunek waży o 14 ton więcej niż dany pojazd mógł przewozić oraz że została przekroczona dopuszczalna wysokość przewożonego ładunku. W trakcie sprawdzania pojazdu stwierdzono również jego nieprawidłowy stan techniczny. Kontrola zakończyła się dla kierującego kilkuset złotowym mandatem, natomiast wobec właściciela  firmy przewozowej zostało wszczęte postępowanie przez ITD, za które grozi mu kara 20 tys. złotych.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje