piątek, 9 grudnia 2022 13:47

Terror w Oświęcimiu. Przez 5 lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną

Autor Patryk Trzaska
Terror w Oświęcimiu. Przez 5 lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną

Oświęcimscy policjanci zatrzymali 40- latka, który przez ponad 5 lat miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Podczas interwencji agresor, który znajdował się pod wpływem alkoholu zwyzywał policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną. Teraz grozi mu długi pobyt w więzieniu.  

We wtorek (6 grudnia) o godzinie 17:00 służby otrzymały zgłoszenie dotyczące agresywnego zachowania mieszkańca gminy Oświęcim wobec swojej 35 – letniej żony. Pod wskazany adres natychmiast udał się policyjny patrol.

W mieszkaniu policjanci zastali pokrzywdzoną oraz jej 40  – letniego męża będącego pod wpływem alkoholu. Agresor zaczął znieważać interweniujących wobec niego policjantów, a także naruszać ich nietykalność. Został jednak szybko obezwładniony po czym trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu.

Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy na podstawie zebranych dowodów postawili zatrzymanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad żoną, którego dopuszczał się od pięciu lat, a także zarzut znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Ponadto funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

Wczoraj (08 grudnia) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Po opuszczeniu Prokuratury  Rejonowej w Oświęcimiu  podejrzany w asyście policjantów  udał się do miejsca zamieszkania z którego zabrał rzeczy osobiste. Został też poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.

Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzona oraz jej małoletnie dziecko uzyskają pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego.

Za znęcanie psychiczne nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje