piątek, 31 marca 2023 10:10

Przyjechali do Polski z Hiszpanii, by rozmawiać m.in. o Holokauście

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Przyjechali do Polski z Hiszpanii, by rozmawiać m.in. o Holokauście

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 w Krakowie gości młodzież z Lleidy.

Młodzież z Hiszpanii, dokładnie z Lleidy (okolice Barcelony), odwiedziła dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 14, w Krakowie w ramach współpracy między instytucjami w programie Erasmus+ Talent. W programie biorą udział uczniowie 6 i 8 klasy.

Podczas pobytu w Krakowie młodzi Katalończycy zwiedzili już Stare Miasto, Wawel, Kazimierz. W piątek wybrali się na wycieczkę do Wieliczki, a następnie do muzeum w Auschwitz.

-Celem tegorocznego pobytu Hiszpanów w naszym kraju jest uświadamianie młodzieży na temat okrucieństwa II wojny światowej i Holokaustu. W ramach wymiany uczniowie polscy i hiszpańscy biorą udział w wielu warsztatach i wykładach dotyczących, tego jakże trudnego tematu

-wyjaśnia w rozmowie z Głosem24 lokalna działaczka społeczna, pani Ewelina Dziwak i dodaje:

-Z polskiej strony za wymianę odpowiedzialne są panie: Anita Kucharzyk - nauczycielka języka angielskiego i Anna Sokal- nauczycielka historii.

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie integracyjne zorganizowane przez rodziny goszczące.

-Oprócz przygotowanych dla dzieci gier i zabaw suto zastawione stoły pozwoliły na delektowanie się przysmakami. Wśród uniwersalnych słodkości i przekąsek znanych w obu kuchniach goście z Hiszpanii mogli odnaleźć także regionalne  smaki oscypków , korbaczy, kapusniaczków. Wszystkiemu bacznie przyglądał się patron szkoly- Stanisław Wyspiański

-relacjonuje pani Ewelina.

Inf. i foto: Ewelina Dziwak

Kraków

Kraków - najnowsze informacje