wtorek, 19 stycznia 2021 13:14

Punkt paszportowy w Myślenicach? Decyzja należy do wojewody

Autor Wiktoria Mitura
Punkt paszportowy w Myślenicach? Decyzja należy do wojewody

Mieszkańcy apelują o zorganizowanie w Myślenicach punktu paszportowego. Ten pomysł popierają również radni gminni oraz powiatowi. Kroki w tej sprawie zostały już podjęte. Teraz pora czekać na decyzję Wojewody Małopolskiego.

Do Łukasza Kmity zostało skierowane kolejne pismo w sprawie utworzenia w Myślenicach punktu paszportowego.

- Wiem, że mieszkańcy naszego regionu oczekują takiego rozwiązania, a taki punkt w Myślenicach mógłby obsługiwać również mieszkańców sąsiednich powiatów. Moim zdaniem jego utworzenie jest korzystne dla wszystkim i jak widać zdanie to popierają solidarnie wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin z naszego powiatu - mówi Starosta Józef Tomal.

Powiat myślenicki ma około 130 tys. mieszkańców, co jest dobrym argumentem na utworzenie takiego oddziału. Jakie jeszcze argumenty wysnuwa w piśmie starosta? „Utworzenie biura paszportowego w Myślenicach znacząco poprawiłoby komfort życia mieszkańców oraz spełniłoby ich oczekiwania, a także skróciłoby kolejki w innych działających w województwie punktach, co w dobie koronawirusa jest zasadne”.

Gdzie miałaby znajdować się siedziba Terenowego Punktu Paszportowego?

Jak pisze w liście Józef Tomal, nowy budynek starostwa gwarantuje lokal dla tego typu placówki, wraz z zapleczem parkingowym. Zatem siedziba punktu paszportowego mieściłaby się przy ulicy Drogowców w Myślenicach.

Wojewoda będzie przychylny?

Na ten moment, decyzja należy do Łukasza Kmity. To on musi wydać zgodę na utworzenie punktu paszportowego. Teraz, czekamy na decyzję.

foto: gov.pl

Myślenice - najnowsze informacje