czwartek, 30 września 2021 06:54

Złote gody w Rabce Zdroju. 41 par miało swoje święto.

Autor Edyta Sowa
Złote gody w Rabce Zdroju. 41 par miało swoje święto.

Z okazji 50, 55, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Urząd Stanu Cywilnego zaprosił 41 pary z terenu gminy Rabka-Zdrój na okolicznościową uroczystość.

Wszystko rozpoczęło się w zeszłą środę mszą świętą, w kościele św. Teresy, którą odprawił ks. proboszcz Dariusza Pacula, podczas nabożeństwa małżonkowie odnowili ślubowanie małżeńskie. Potem uroczystości przeniosły się do kawiarni Zdrojowa. Szacownych jubilatów powitali burmistrz Leszek Świder, wiceburmistrz Małgorzata Gromala i naczelnik USC Agnieszka Cukrzycoń. Jubilaci wysłuchali życzeń i gratulacji.

- Szanowni Jubilaci! Miło nam, że przyjęliście nasze zaproszenie i zechcieliście tu do nas przyjść i razem z nami obchodzić swoje święto – Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego! - mówiła kierownik USC. – 50, 55, 60, 65 lat temu wstępując w związek małżeński przyrzekaliście sobie, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przepełnieni miłością i wzajemnym zaufaniem powiedzieliście sobie słowo „tak” i wzajemnie wymieniliście sobie obrączki. Mimo różnych chwil w życiu, raz pięknych, a raz trudnych, przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Wytrwale, odważnie i z uporem pokonywaliście trudności dnia codziennego dla dobra założonej rodziny. Każde małżeństwo tworzy swoją własną niepowtarzalną historię, ale łączy Was to, że jesteście dla świata żywym i wiarygodnym świadectwem trwałości małżeństwa i rodziny – tych wartości, które nie przemijają. Wasze życie to dla młodego pokolenia wzór do naśladowania - dodała kierowniczka

Słowa burmistrza były również pełne uznania dla obchodzonych jubileuszy:

-Zawarcie małżeństwa nałożyło na Was wiele obowiązków rodzinnych i społecznych, a dzisiaj z dumą możecie stwierdzić, że z obowiązków tych wywiązaliście się z honorem. Dobrze też wywiązaliście się z obowiązków wobec Siebie, dochowując sobie przez ten długi czas wierności, zaufania - spiesząc sobie z radą, pomocą, zarówno w dobrych jak i trudnych chwilach swojego życia. Dołożyliście wszelkich starań, żeby Waszą rodzinę uczynić trwałą i szczęśliwą. Swoją postawą dajecie Państwo świadectwo tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza.  Wasze małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze. Swoją pracą przyczyniliście się do rozwoju naszej ojczyzny, regionu i miasta. Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego to także ważne wydarzenie dla naszej społeczności lokalnej. Wy drodzy Jubilaci jesteście bowiem dla młodego pokolenia symbolem trwałości małżeństwa i rodziny oraz godnym przykładem do naśladowania  - dodał burmistrz Leszek Świder

W podziękowaniu, w dowód społecznego uznania dla trwałość małżeństwa i rodziny, burmistrz udekorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie zaproszeni goście i jubilaci zasiedli do uroczystego obiadu, był też toast z szampanem i weselny tort, a wszystko to do rytmu góralskiej muzyki zespołu „Majeranki” z Chabówki.

foto. UM Rabka Zdrój

Podhale

Podhale - najnowsze informacje