czwartek, 6 października 2022 13:31

Rekordowa frekwencja na Wyścigu Tomasza Marczyńskiego

Autor Marzena Gitler
Rekordowa frekwencja na Wyścigu Tomasza Marczyńskiego

W sobotę 1 października 2022 spod Zamku Królewskiego w Niepołomicach wystartowała rekordowa ilość uczestników – 353 kolarzy.

Tuż po godzinie 11.00 na starcie zjawił się Tomasz Marczyński i wraz z burmistrzem Romanem Ptakiem powitali startujących, życząc wszystkim powodzenia na trasie.

Kolarze ścigali się na dwóch dystansach 30 i 84 km. Spod Zamku Królewskiego wyruszyli Drogą Królewską w stronę Puszczy Niepołomickiej. Tam zaplanowane były 18-kilometrowe rundy po malowniczych drogach, a także nowy fragment trasy po szutrze w samym sercu Puszczy. Uczestnicy jadący na długim dystansie musieli pokonać 4 pętle po 18 kilometrów, a biorący udział w Wyścigu na trasie krótkiej – jedną rundę.

Imprezą towarzyszącą były zawody dla dzieci odbywające się w Parku Miejskim w Niepołomicach. Najmłodsi prezentowali swoje umiejętności na rowerach pokonując tor przeszkód na czas.

Warto dodać, że wydarzenie po par pierwszy poprzedził prolog na ulicach Wieliczki, podczas którego było emocji i popisów kolarskiej sprawności.

Inf. UMiG Niepołomice, fot. Fb. Tomasz Marczyński

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje