czwartek, 15 października 2020 12:50

Roman Giertych zatrzymany przez CBA

Autor Wiktoria Mitura
Roman Giertych zatrzymany przez CBA

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. Ma to związek ze śledztwem, które dotyczy działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

O zatrzymaniu Romana Giertycha poinformowała na twitterze jego córka Maria Giertych. Napisała:

"W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje.  Z wyrazami szacunku, Maria Giertych"

Komunikat prokuratury

"Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej".

"Wśród zatrzymanych są m.in. biznesmen Ryszard K., adwokat Roman G. oraz byli członkowie zarządu spółki".

Komunikat CBA:

Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych.

Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

foto: Facebook/Roman Giertych


Polska

Polska - najnowsze informacje