niedziela, 13 marca 2022 05:51

Rosja zaatakowała 16 km od granicy z Polską. Trwa również obrona Lwowa

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Rosja zaatakowała 16 km od granicy z Polską. Trwa również obrona Lwowa

Rosjanie kolejny dzień walczą z Ukraińcami. W nocy z soboty na niedzielę we Lwowie i Chersoniu słychać było eksplozje. Jak donoszą mieszkający przy granicy Polacy, Rosja zaatakowała leżący w linii prostej 16 km od granicy Jaworów.

Internetowa Gazeta Kyiv Independent podała, że w nocy z soboty na niedzielę we Lwowie i Chersoniu w nocy z soboty na niedzielę słychać było eksplozje.

Jak donosi gazeta, alarmy przeciwlotnicze rozległy się w nocy również m.in. w Kijowie, Równem, Tarnopolu, Czernihowie, Dnieprze, Czerkasach, Charkowie, Kramatorsku, Słowiańsku, Winnicy, Połtawie, Żytomierzu, Odessie, Wołyniu i Zaporożu.

Celem nocnych ataków, wg portalu Nexta, prawdopodobnie był leżący 57 km na zachód od Lwowa (a 29 km od granicy z Polską) Jaworów. Te informacje zostały przekazane przez deputowaną do Rady Najwyższej Ukrainy Irynę Heraszczenkę.

Z kolei, jak donosi  Alabariya News Jaworów został zbombardowany.

Informację tę potwierdzają Polacy mieszkający blisko granicy, którzy nad ranem słyszeli wybuchy.

-5 rano budzą cię wybuchy, już nie tylko w wiadomościach oglądasz wojnę. Jaworów w linii prostej jest 16 km od granicy z Polską

-pisze jeden z użytkowników Twittera.

W Międzynarodowe Centrum na rzecz Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa prawdopodobnie uderzyło 8 rakiet. Trwa ustalanie liczby ofiar.

Inf. Twitter, fot: OpenStreetMap

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje