wtorek, 5 maja 2020 08:54

Rozmrażanie gospodarki krajowej i europejskiej czas zacząć!

Autor Głos 24
Rozmrażanie gospodarki krajowej i europejskiej czas zacząć!

Pandemia Covid-19 trwa w najlepsze w Europie jak i w większości krajów na całym globie. Jednak pojawiają się pierwsze zapowiedzi, pierwsze ruchy mające na celu w kilku krokach, rozciągniętych w czasie, stopniowo przywracać gospodarkę do tej, którą pamiętamy z przed dwóch miesięcy, rozpędzona i z niskim bezrobociem.

Najmłodsze dzieci już mogą wrócić do przedszkoli, galerie handlowe już działają, już można rezerwować i wynajmować pokoje w hotelu, to na początek. Jednak jest pewne ale! Prowadzenie działalności w czasach pandemii jest w dużym stopniu ograniczone, wprowadzone obostrzenia mają bezpośredni i duży wpływ na sposób prowadzenia działalności, co w dużym stopniu przekłada się na jej opłacalność. Koszty prowadzenia firmy, mogą kilkukrotnie przewyższać dochody. Niestety na dzień dzisiejszy nikt nie wie, kiedy epidemia się skończy, czy i kiedy, zostanie wynaleziona szczepionka lub lek na Covid-19?

Pomimo tylu pytań i braku odpowiedzi. Jedno jest pewne, rządy poszczególnych krajów nie mają wyboru, biznes ten mniejszy i duży musi ruszyć. Ludzie musza zacząć pracować, bo nie mają za co żyć, za co opłacić rachunków, również finanse państwa są w coraz gorszej kondycji.

otwarte galerie handlowe

Niestety wiele firm już nie wróci na rynek w takiej samej formie jak z przed pandemii, część z nich zredukowała zatrudnienie, część z nich zawiesiła działalność na kilka miesięcy, a część z nich definitywnie zakończyła działanie na rynku. W konsekwencji na rynku pracy pojawiła się duża grupa bezrobotnych.

Znalezienie pracy będzie teraz większym wyzwaniem, niż to było kilka miesięcy temu. Większa konkurencja, mniej stanowisk do obsadzenia, z takim stanem rzeczy, osoby bezrobotne będą się mierzyć przez następnych kilka miesięcy.

Jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości?

Aby wyjść szybko z bezrobocia wiele osób będzie musiało zmienić branżę, przebudować swoje CV, postawić na umiejętności w CV które do tej pory być może, nie były wykorzystywane w celach zarobkowych. Dopasuj swoje CV do oferty pracy, zwiększ swoje szanse i przygotuj mocne CV. Możesz skorzystać z wypróbowanych schematów i szablonów, przykładowe wzory CV znajdziesz na - https://otokariera.pl/cv-wzor. Co można jeszcze zrobić? Dołącz list motywacyjny w który opisz swoje umiejętności. Więcej o umiejętnościach w dokumentach aplikacyjnych przeczytasz - https://otokariera.pl/umiejetnosci-w-cv.

Wracając do zmiany branży i stanowiska. Ciekawą historią z Polski, jak się okazało już medialną, jest przypadek Marcina Januszkiewicza, aktora i muzyka, który na czas epidemii został kurierem. Jak widać, można robić wszystko. A u jakiego pracodawcy i na jakim stanowisku zameldujemy się jutro na zmianie, zależy to tylko od naszych umiejętności, predyspozycji i determinacji.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje