czwartek, 22 lutego 2024 11:53

Rozpoczyna się remont ul. Kościuszki. Zmiany w ruchu

Autor Katarzyna Domagała
Rozpoczyna się remont ul. Kościuszki. Zmiany w ruchu

28 lutego, jak informuje UMK, ruszy przebudowa sieci ciepłowniczej na ulicy Dojazdowej na Salwatorze. Prace rozpoczną się od strony bulwaru Rodła i sukcesywnie zmierzać będą w kierunku ulicy Tadeusza Kościuszki. Podczas robót obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, ale przejezdność w obu kierunkach zostanie utrzymana.

Przy skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Księcia Józefa i Kościuszki ułożono już wszystkie instalacje podziemne. Obecnie prowadzone są prace przy podbudowie skrzyżowania, aby można było układać kolejne warstwy asfaltu. Według planu roboty na tym skrzyżowaniu mają zakończyć się 26 lutego. Po zakończeniu przebudowy zostanie tam przywrócona stara organizacja ruchu - czytamy w komunikacie UMK.

Z kolei na skrzyżowaniu ulic Senatorskiej i Kościuszki układane jest torowisko. Po zakończeniu prac będą mogły tam zawracać autobusy komunikacji miejskiej.

Roboty przy Zwierzynieckiej

Z kolei na odcinku ul. Zwierzynieckiej, między skrzyżowaniem z ul. Retoryka i Powiśle oraz Alejami Trzech Wieszczów trwają końcowe prace przy pasie ruchu od strony "Jubilatu". Po zakończeniu robót będzie możliwy przejazd z ul. Retoryka i Powiśle do al. Krasińskiego.

Na pozostałych fragmentach przebudowywanych ulic trwają prace przy wymianie sieci podziemnych oraz przyłączy do kamienic.

W ramach remontu ulic Zwierzynieckiej i Tadeusza Kościuszki zaplanowane są następujące prace: wymiana torowiska, odnowienie chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Dodatkowo wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator” - czytamy na stronie UMK.

Głównym celem zadania jest poprawa komfortu jazdy tramwajami. Według zapowiedzi, po zakończeniu prac składy mają jeździć ciszej i nie powodować silnych drgań. Dodatkowo modernizacja ma pozwolić na zwiększenie dostępności tego obszaru i przystosować ulice do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Informacje o zmianach w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej na stronach zdmk.krakow.pl.

Źródło: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka