wtorek, 21 stycznia 2020 09:41

Rozwód a pomoc prawna – czy jest niezbędna?

Autor Artykuł sponsorowany
Rozwód a pomoc prawna – czy jest niezbędna?

Rozwód powinien być ostateczną decyzją wtedy, gdy małżonkowie nie mogą dojść do żadnego porozumienia. Czy w takim przypadku konieczna będzie pomoc prawna?

Zdrada, nadużywanie alkoholu, a może niezgodność charakterów? Przyczyn rozwodów może być bardzo dużo. Według statystyk, w Polsce rozpada się nawet co trzecia para, która zdecydowała się na zawarcie związku małżeńskiego. Gdy decyzja o rozejściu została już podjęta, wówczas pojawia się pytane – czy lepiej zająć się wszystkim samodzielnie, a może skorzystać z pomocy prawnika?

Rozwód nie musi wymagać udziału prawnika

Aby rozwieść się z małżonkiem, nie musimy korzystać z pomocy prawnej. Pozew rozwodowy można przyszykować samodzielnie. Samodzielnie można też odpowiadać na wszystkie pytania sądu bez konieczności reprezentacji przez prawnika. Takie postępowanie sprawdza się najlepiej w sytuacji, gdy małżonkowie są zgodni co do rozejścia się i nie będą walczyli ze sobą. Wówczas cały proces rozwodowy odbywający się przed sądem może odbyć się szybko i sprawnie. Wszystko komplikuje się jednak wtedy, gdy jeden z małżonków chce wystąpić o rozwód z orzekaniem o winie lub też ma szczególne żądania związane z orzeczeniem alimentów, opieką nad dziećmi, a także podziałem majątku. W takich właśnie sytuacjach kancelaria prawna Gliwice - http://www.klgkancelaria.pl/ czy też w innych miejscowościach może być bardzo pomocna.

Jakie usługi prawne oferują prawnicy dla rozwodzących się?

Kancelarie prawne mogą zapewnić osobom rozwodzącym się kompleksową obsługę związaną tą procedurą. Może ona wówczas obejmować:

  • porady prawne – związane z rozwodem
  • przygotowanie pozwu rozwodowego, a także innych pozwów i odpowiedzi na nie
  • reprezentowanie klienta przed sądem
  • udział w mediacjach

Dobry prawnik posiadający doświadczenie w kwestiach rozwodowych może wówczas zapewnić swoim klientom fachowe wsparcie, które będzie obejmował wszystkie powyższe obszary. W ten sposób można nie tylko łatwiej uzyskać pożądany wynik rozprawy, ale też zapomnieć o dużym stresie towarzyszącym rozwodom pomiędzy małżonkami!

Styl Życia - najnowsze informacje