środa, 11 maja 2022 14:25

Runmageddon Kraków tym razem w Dobczycach

Autor Marzena Gitler
Runmageddon Kraków tym razem w Dobczycach

W malowniczej dolinie rzeki Raby, tuż przy średniowiecznej fortecy odbędzie się pierwszy w tym sezonie Runmageddon w Małopolsce. Dobczyce - to właśnie tutaj w dniach 28-29 maja br. odbędzie się najpopularniejszy w Polsce bieg z przeszkodami, którego przygodowe trasy i pomysłowe utrudnienia zafascynowały już ponad 300 tysięcy małych i dużych Polaków.

W dniach 28-29 maja br. Runmageddon będzie miał swój debiut w Dobczycach. Główne miasteczko eventu stanie przy ulicy Podgórskiej 3, a trasy aż 7 formuł dla dzieci, młodzieży, dorosłych a także rodzin będą zaplanowane na pięknie położonych terenach wokół Zamku Dobczyckiego i centrum miasta. - Nowa lokalizacja zawsze sprawia dużo radości nam, startującym jak i jej mieszkańcom. Jako organizatorzy możemy pokazać naszej społeczności kolejny wspaniały region  Polski. Niektórzy Runmageddończycy podróżują z nami i dzięki naszym eventom eksplorują uroki naszego wspaniałego kraju. Mieszkańcy Dobczyc i okolic będą mogli na własne oczy przekonać się na czym polega fenomen naszej sportowej zabawy. A dla nas nowe miejsce stanowi zawsze intrygujące wyzwanie-tworzenia jak najlepszych tras w tym pięknym zakątku Polski - mówi Adam Ryszczyk, dyrektor eventu.

Podczas tej edycji Runmageddonu udział będą mogli wziąć wszyscy Ci, którzy marzą o prawdziwej przygodzie. Dzieci w wieku 4-11 lat wystartują w Runmageddonie Kids. W odpowiednich grupach wiekowych będą pokonywać dystans kilometra z około 10 utrudnieniami. Młodzież 12-15 lat zobaczy jak to jest wziąć udział w prawdziwej przygodzie w realu. Dla niej organizator przygotuje formułę Junior - 3 kilometry z 15 przeszkodami. Runmageddon Kraków Dobczyce będzie też świetną okazją do integracji całych rodzin, a to za sprawą formuły Family, gdzie zespoły składające się z taty, mamy, wujka, cioci i dzieci wspólnie pokonują 2 kilometry z przeszkodami dla małych i dużych. Dla osób po 16 roku życia organizator przewidział trzy możliwości: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut (6km, 30 przeszkód) oraz Nocny Rekrut, czyli wersja po zmroku 6-kilometrowego dystansu. Osoby pełnoletnie, którym sport nie jest obcy, będą miały okazję sprawdzić się w formule Classic i przebiec 12 kilometrów, pokonując ponad 50 przeszkód.

Tegoroczny Runmageddon Kraków w Dobczycach będzie miejscem otwartym nie tylko dla startujących, ale także dla kibiców, dla których powstanie  Miasteczko Kibica.

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się co roku w kilkunastu lokalizacjach. Zawodnicy mają do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Trudności i dystans jest dostosowany do wieku i umiejętności. Od roku 2019 Runmageddon zaprasza do udziału w sportowej przygodzie całe rodziny, tworząc Runmageddon Family.

mat. pras.

Myślenice - najnowsze informacje