wtorek, 2 kwietnia 2024 06:43

Rusza rejestracja do Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Andrychowie

Autor Mirosław Haładyj
Rusza rejestracja do Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Andrychowie

Od wtorku (2 kwietnia) ruszają zapisy pacjentów do działającego przy Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Zapisy pacjentów do działającego przy Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży ruszają we wtorek (2 kwietnia).

Na stronie internetowej szpitala przekazano, że rejestracja odbywać się będzie telefonicznie pod nr 33 875 75 58.

– Centrum jest wyposażone w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenia do badań EEG i urządzenia sensoryczne. To pozwoli na kompleksową diagnozę i leczenie problemów zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży. Placówka będzie mogła pomóc około 40 pacjentom dziennie. Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie jest drugą, obok Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie, jednostką udzielającą świadczeń w zakresie lecznictwa psychiatrycznego, w tym leczenia uzależnień na terenie Województwa Małopolskiego

– przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Oficjalne otwarcie zrealizowanej za 3,4 mln zł inwestycji odbyło się 19 lutego, jednak do tej pory Centrum nie miało kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Projekt został dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach mechanizmu REACT-EU.

Czytaj również:

Znamy prawdę o „politycznej hucpie”. Andrychowskie centrum jednak będzie działać
„Polityczna hucpa” – grzmiały media po otwarciu w drugiej połowie lutego andrychowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Okazało się bowiem, że placówka nie posiada podpisanego z NFZ kontraktu na leczenie, przez co nie może przyjmować pacjentów. I choć trudno odmówić propagandow…
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka