czwartek, 22 lutego 2024 11:37

Ruszyło ważne wydarzenie sportowe w Krakowie! Potrwa cztery dni

Autor Katarzyna Domagała
Ruszyło ważne wydarzenie sportowe w Krakowie! Potrwa cztery dni

Wielki finał CAVALIADA Tour 2023/2024 właśnie rozpoczął się w Krakowie. Do miasta zjechali zawodnicy z 17 krajów, którzy będą rywalizować w jeździectwie.

Od 22 do 25 lutego potrwa w TAURON Arenie Kraków finał zawodów jeździeckich CAVALIADA Tour 2023/2024. Dzwonek startowy wybrzmiał dzisiaj o 8.00. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii zmagania zawodników biorących udział w konkursie skoków przez przeszkody będą miały tak wysoką rangę, czyli czterech gwiazdek.

Bardzo się cieszę, że CAVALIADA, o której zaczęliśmy rozmawiać 8 lat temu spełnia się i doskonale rozwija w Krakowie. Dziś mamy wydarzenie o randze czterech gwiazdek, ale naszym marzeniem jest organizacja Pucharu Świata - podkreślał podczas konferencji prasowej Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Cztery zawody sportowe

CAVALIADA Tour składa się z czterech kluczowych na mapie Europy zawodów sportowych. Klasyfikacje rankingowe prowadzone są we wszystkich konkurencjach jeździeckich. Ranking CAVALIADA Tour odpowiada rywalizacji międzynarodowej w skokach przez przeszkody, CAVALIADA Future to dzieci na kucach, a CAVALIADA Open Tour to rywalizacja dla Amatorów. Rankingi prowadzone są też w pozostałych konkurencjach: WKKW (TRAF Eventing Tour), powożenie (ORLEN Driving Tour) i ujeżdżenie (CAVALIADA Dressage Tour). W każdym etapie zawodnicy walczą o kolejne punkty, a walka o pozycję lidera z każdą lokalizacją jest coraz bardziej zacięta.

W Krakowie, do finałowych etapów zaliczane są trzy konkursy: czwartkowa Duża Runda (konkurs szybkości, 145 cm), piątkowa Duża Runda (zwykły z rozgrywką, 150 cm) oraz niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix (zwykły z rozgrywką, 155 cm) - czytamy na stronie organizatora.

Po raz trzeci finał CAVALIADY Tour rozgrywa się w Krakowie, jednak po raz pierwszy jest tak wysoka rangę zawodów z pulą nagród ponad milion złotych.

Więcej informacji na www.cavaliada.pl.

Fot.: Materiały organizatora

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka