niedziela, 18 sierpnia 2019 08:45

Ryglice: Rusza budowa hali sportowej w Bistuszowej

Autor Marzena Gitler
Ryglice: Rusza budowa hali sportowej w Bistuszowej

Gmina Ryglice otrzymała 2 776 900,00 zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Bistuszowa. Środki przyznano w ramach programu "Sportowa Polska".

W szkole podstawowej, przy której powstanie hala sportowa, uczą się dzieci z Bistuszowej i Uniszowej. Dzięki dotacji rozpocznie się inwestycja warta w sumie 3 967 142 złotych.

"Od wielu lat trwały starania Stowarzyszenia Bistuszowian i Uniszowian aby dzieci miały pełen dostęp do wiedzy merytorycznej ale również do rozwoju kultury fizycznej i sportu. Do tej pory szkoła korzystała z hali sportowej w Ryglicach, gdzie dzieci były dowożone na zajęcia wychowania fizycznego. Była to jedyna szkoła w gminie, w której dzieci nie miały bezpośredniego dostępu do hali sportowej - napisał na oficjalnej stronie gminy Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn. -  
W sposób szczególny pragnę podziękować posłom ziemi tarnowskiej Panu Wiesławowi Krajewskiemu, Panu prof. Włodzimierzowi Bernackiemu i Panu Michałowi Wojtkiewiczowi, za wsparcie moich działań o uzyskanie dofinansowania. Myślę, że mieszkańcy Bistuszowej i Uniszowej są im niezmiernie wdzięczni."

Poseł Michał Wojtkiewicz złożył wizytę w Szkole Podstawowej w Bistszowej i osobiście przekazał informację o uzyskaniu dofinansowania na budowę hali sportowej. Spotkał się z Burmistrzem Ryglic, który przedstawił położenie dokładnej lokalizacji hali sportowej, która będzie bezpośrednio przylegała do budynku szkoły podstawowej.

inf. i foto: UMiG Ryglice

Tarnów - najnowsze informacje