piątek, 5 lutego 2021 10:09

Rząd luzuje obostrzenia! Otwarte hotele i stoki narciarskie. Co jeszcze?

Autor Aleksandra Tokarz
Rząd luzuje obostrzenia! Otwarte hotele i stoki narciarskie. Co jeszcze?

- Musimy postępować bardzo ostrożnie. Nie można pozwolić sobie na szerokie luzowanie. Widzimy co dzieje się w innych krajach - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. - W takich warunkach pełen powrót do całkowitej normalności gospodarczej byłby zdecydowanie przedwczesny.

- Stopniowość jest cechą charakterystyczną naszego postępowania - mówił premier. - To co zakomunikujemy jest działaniem warunkowym.

Podjęte decyzje mają obowiązywać od przyszłego piątku - 12 lutego. Otwarcie jest warunkowe - na kolejne dwa tygodnie.

Co się zmieni? W połowie lutego otwarta zostanie część miejsc, które do tej pory były niedostępne – hotele i miejsca noclegowe w wielkości do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie będzie z kinami, teatrami, filharmoniami i operami – do 50% dostępnych miejsc.

- Dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych - poinformował premier. Chodzi o boiska zewnętrzne, korty, stoki narciarskie, baseny i sport amatorski.

Restauracje, fitness i siłownie wciąż pozostają zamknięte.

- Dokonujemy otwarcia warunkowego. Jeśli będziemy widzieli, że skutki otwarcia branż prowadzą do eskalacji pandemii, nie będziemy sobie mogli pozwolić, żeby się przyglądać trzeciej fali koronawirusa - mówił minister Adam Niedzielski. - Nie daję żadnej gwarancji.

Małopolska - najnowsze informacje